72_20240709_142825.jpg
57_20240612_150618.jpg
2375_20240523_102641.jpg

Výsledky mládežnických týmů na turnaji PFC Spring

Převážně bronzové medaile sbíraly mládežnické týmy Bolky na neligovém turnaji Prague Floorball Cup Spring. Všechny výsledky najdete ve článku níže.

Kategorie B19 (junioři) - 3. místo

OLYMP FLORBAL HERKULES - Předvýběr.CZ Florbal MB 0:4
FbC Panthers Pohořelice - Předvýběr.CZ Florbal MB 0:9
Předvýběr.CZ Florbal MB - FD Teplice 9:2
Předvýběr.CZ Florbal MB - DDM Praha 10 UNITE 1:2
Předvýběr.CZ Florbal MB - FbK Orlicko-Třebovsko 7:3
FbŠ Bohemians - Předvýběr.CZ Florbal MB 5:1

Komentář trenéra Tomáše Feigla: „Na to tomto turnaji konečně taky jednou nešlo o výsledek, ale hlavně o pocit ze hry a chvíle, které kluci mohli strávit společně po náročné ligové sezoně, kdy řada z nich pendlovala mezi muži a juniory. Kluci přišli s nápadem zúčastnit se turnaje sami a rád jsem jejich iniciativu podpořil.”


Kategorie B17 (dorostenci) - 3. místo

Panthers Praha - Předvýběr.CZ Florbal MB 1:10
Předvýběr.CZ Florbal MB - FBC Přerov 3:0
Předvýběr.CZ Florbal MB - Orel jednota Brno Řečkovice 8:0
Předvýběr.CZ Florbal MB - DDM Praha 10 UNITE 4:1
Předvýběr.CZ Florbal MB - FbC Plzeň 1:2

Komentář trenéra Miroslava Vybírala: „Rád bych tento turnaj hodnotil v rámci rozvoje jednotlivých hráčů do příští sezony, kdy právě hráči měli možnost se rozvíjet ve vnímání a reakci na hru. Po většinu turnaje se nám to dařilo, a když to nebylo ideální, tak se na to reagovalo. Bohužel v posledním dni dle mého názoru nám došel dech. I když jsme získali bronz, což je skvělé, tak si myslím, že tihle hráči mají na daleko více. Florbalové schopnosti a dovednosti hráčů jsou na velmi vysoké úrovni, čím mě osobně ohromně baví, ale v tento moment musí překonat svůj práh, aby byli ještě úspěšnějšími. Věřím, že tenhle milník bude mít do budoucna bronzovou příchuť zlata a do dalších turnajů svůj práh překročíme, abychom byli v nadcházející sezoně silnějšími.“


Kategorie B15 (starší žáci) Black

Předvýběr.CZ Florbal MB Black - MMKS Podhale Nowy Targ 6:2
PSG PANTHERS OTROKOVICE - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 0:5
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - FBC Štíři ČB 6:2
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - USK Akademik Cheb 7:1
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - ŠSK Očov Hodonín 1:5

Kategorie B15 (starší žáci) White

Předvýběr.CZ Florbal MB White - SKV 4:0
FA Č. Budějovice - Předvýběr.CZ Florbal MB White 1:2
FBC Přerov - Předvýběr.CZ Florbal MB White 5:2
ŠSK Očov Hodonín - Předvýběr.CZ Florbal MB White 8:0

Komentář trenéra Dominika Beneše: 
První zápas turnaje jsme odehráli proti polskému týmu, kterému jsme nedali žádný prostor a výhru jsme si pohlídali. To samé probíhalo další dva zápasy, kdy se nám poměrně dařilo plnit pokyny, co jsme si řekli. Takže po základní části jsme byli spokojení. Nicméně hned první zápas play-off s Hodonínem nám ukázal, že pokud neplníme věci které máme, tak se vyhrávat nedá. Šancí bylo hodně, ale zápas se nám nepodařil dotáhnout a hned první zápas jsme vypadli z turnaje. Každopádně chci moc poděkovat rodičům a hráčům za odvedenou práci na turnaji.

Kategorie B13 (mladší žáci)

Fbš Bohemians - Předvýběr.CZ Florbal MB 4:3
Předvýběr.CZ Florbal MB - Snipers Třebíč 2:5
FBC Přerov - Předvýběr.CZ Florbal MB 3:4
Předvýběr.CZ Florbal MB - FbŠ Bohemians 9:1
Předvýběr.CZ Florbal MB - Florbal Ústí 3:4

Komentář trenéra Romana Balcara: Silně obsazený turnaj naznačoval, že konkurence bude velká. V naší skupině jsme se utkali s týmy z Přerova, Třebíče a s Bohemkou. První utkání na turnaji, stav 3:1 pro Bohemku. Závěr nám vycházel skvěle a minutu před koncem jsme vyrovnali. Chtěli jsme hrát aktivně a vyhrát, ale riskantní hrou jsme přišli o míč a prohráli. Druhý den, druhé utkání a silný soupeř. Dobře jsme začali, ale neproměňovali šance. Třebíč však ty své ano. Bez bodu, a s malou šancí na postup do elitního finále, jsme nastoupili do utkání s Přerovem. Vysoké tempo a zlepšený výkon nám dával naději, že bychom mohli uspět. V polovině utkání jsme výsledek překlopili na svou stranu a byli jsme aktivní. Nepůjčovali jsme Přerovu míček a ten se sporadicky dostával do šancí z brejků. První tři body do tabulky ve skupině znamenaly postup ze třetího místa do B finále a los nám postavil do cesty opět Bohemku. Měli jsme velkou motivaci utkání vyhrát a vyšlo to nakonec náramně. Bohemku jsme rozstříleli 9:1. Večerní čtvrtfinále proti Florbalu Ústí se odehrálo ve ztížených podmínkách, které však byly pro oba soupeře stejné. Byli jsme od začátku aktivní a chtěli jsme postoupit. Hráli jsme zpočátku velmi pěkný florbal a dostali jsme se do vedení 2:0. Přestali jsme pak kombinovat, prohrávali osobní souboje a Ústí se povedlo v závěru vyrovnat na 2:2. Nesložili jsme zbraně a přidali jsme třetí branku, ale soupeř také nic nevzdal a hra v šesti mu přinesla úspěch. V prodloužení bylo k vidění hodně pěkných momentů a mohli jsme rozhodnout, ale o výsledku a postupu Ústí se nakonec rozhodlo v nájezdech. Výkon na turnaji se zvedal s každým dalším utkáním. Rozhodli nakonec maličkosti, ale tým fungoval skvěle a panovala dobrá nálada. Pro mne byl tento turnaj rozloučením s kategorií mladších žáků a velmi mě celá sezóna bavila. Přeji všem hráčům hodně pěkných florbalových zážitků a ať vás sport baví. Děkuji trenérskému týmu, který v sezóně přispěl k fungování týmu a hlavně velké díky patří Mírovi Fořtovi. Poděkování též patří rodičům za to, že jsme vše společnými silami zvládli.

Kategorie B11 (elévové) Black

Předvýběr.CZ Florbal MB Black - OLYMP FLORBAL APOLLON 8:1
Panthers Praha WHITE - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 0:12 
Florbal Jesenice - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 0:9
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - Florbal Litomyšl 11:0
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - Gorily Plzeň 2:1
Florbal Chomutov - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 3:5
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - PSG PANTHERS OTROKOVICE 3:5
Předvýběr.CZ Florbal MB Black - BLACK ANGELS BLACK 0:2

Kategorie B11 (elévové) White

Předvýběr.CZ Florbal MB White - FBC SKALA MELITOPOL 6:1
PSG PANTHERS OTROKOVICE - Předvýběr.CZ Florbal MB White 9:1
FBC Slavia Praha - Předvýběr.CZ Florbal MB White 2:5
BLACK ANGELS WHITE - Předvýběr.CZ Florbal MB White 3:3
Předvýběr.CZ Florbal MB White - FBC Štíři ČB 2:5
Předvýběr.CZ Florbal MB White - OLYMP FLORBAL APOLLON 4:3

Komentář trenéra Jana Vocáska: „V prvním zápase jsme se utkali s neznámým soupeřem, nevěděli jsme, co od něj očekávat, ale kluci to hned rozbalili na hřišti a vysoká výhra byla naše. Potom jsme se přesouvali na druhou halu s rodiči a hráči. Náležitě jsme si to užívali vítězství, vládla úžasná nálada a těšili jsme se na další zápas. Čekal nás těžký soupeř, kluci makali ze všech sil, ale bohužel na ně nestačili. V šatně jsme si řekli, kde jsme udělali chyby. Moc nás to namotivovalo a těšili se na další zápas. Hráči hned ukázali jakou mají sílu a výhra byla naše. Další zápas kluci byli v dobré náladě a těšili se moc. Nastoupili jsme a byli stále na míčků, ale jejich brankář byl vždy připraven. Dvě minuty před koncem jsme prohrávali 3:1, ale hecli jsme se, a nakonec jsme vybojovali cenou remízu do tabulky. Rozloučili jsme se a jeli domů. Další den nás čekal nejtěžší soupeř. Začátek zápasu byl náš. Vedli jsme, kombinovali hru, ale soupeř se nechtěl vzdát. Bojoval a nakonec otočil skóre na svou stranu. Naši hráči se nevzdávali a bojovali do posledních vteřin. Nakonec jsme prohráli. Čekal nás poslední zápas v play-off. Nastoupili jsme na soupeře velice dobře a udělali jsme si náskok, ale soupeř zabojoval. Nakonec naši hráči vyhráli a  mohlo se slavit. Bylo to úžasné. Velice pomohlo i fandění z tribuny. Byl to krásný víkend. Děkuji za super atmosféru a rodičům za velké fandění a pomoc děkuji moc. Musím pochválit celý tým za týmovou souhru a sportovní chování.”

Kategorie B9 (přípravka)

Předvýběr.CZ Florbal MB - Snipers Šamorín 2:4
BUTCHIS Red - Předvýběr.CZ Florbal MB 0:16
Předvýběr.CZ Florbal MB - PSG PANTHERS OTROKOVICE 8:1
FBC SKALA MELITOPOL - Předvýběr.CZ Florbal MB 0:13
Předvýběr.CZ Florbal MB - BUTCHIS Black 2:2
Florbalová akadémia Martin - Předvýběr.CZ Florbal MB 2:5

Komentář trenéra Václava Mlsny: „O víkendu jsme se s přípravkou zúčastnili PFC Spring. Jedná se o velký neligový turnaj, který se koná v Praze. V naší kategorii se účastnilo 15 týmů. Ve skupině jsme narazili na tyto týmy: Šamorín ze Slovenska, Butchis, Panthers Otrokovice a FBC Skala z Ukrajiny. Hned v úvodním zápase jsme narazili na Snipers Šamorín. Do zápasu jsme vstoupili gólově dobře, ale herně to úplně nebylo ono. Brzo jsme vedli 2:0. Bohužel soupeř se pak dokázal zvednout a otočit zápas. Nám se nedařilo v zakončení a i ve spolupráci hráčů. Nakonec jsme prohráli 2:4. V dalších zápasech v základní skupině už jsme si se soupeři dokázali hladce poradit. Bohužel nás ten první prohraný zápas stál lepší umístění v playoff skupinách. Ze skupiny jsme postoupili z druhého místa a hráli o 4.-6. místo. V play off skupině jsme odehráli už mnohem vyrovnanější utkání. Nakonec jsme získali 4. místo. I když to nebyla medaile, tak i přesto si myslím že to byl úspěch. Jsem rád, že náš výkon se zápas od zápasu zlepšoval. Bohužel si myslím, že nás limitovalo hřiště na kterém jsme hráli. Ale samozřejmě je to i pro soupeře stejné, ale našemu stylu, kdy se snažíme více kombinovat než soupeři, to úplně nevyhovuje. Mimo florbal jsme si užili i jiné aktivity. S klukama jsme si zahráli laser game. Věřím že i to si kluci užili. Na turnaji jsem vyzkoušel i nové hráče a věřím, že vytvořili skvělou partu. Už teď se těším na další neligový turnaj do Ostravy, kde nás čeká pětkový florbal. Na závěr chci poděkovat hráčům za skvělou reprezentaci klubu a rodičům za skvělou podporu.“


Zpracoval: Karel Schamberger