Na Umeå Scandic Cup 2019 letí dvacet hráčů
22. srpen 2019

Na Umeå Scandic Cup 2019 letí dvacet hráčů

Ve středu 28. srpna odlétá Technology Florbal Mladá Boleslav na závěrečný přípravný turnaj před superligovou sezonou do Švédska, na Umeå Scandic Cup odcestuje dvacet florbalistů. Šestnáct hráčů základního superligového kádru doplňují čtyři talentovaní junioři.

Mladá Boleslav ve Švédsku odehraje nejméně čtyři zápasy. Po středečním příletu večer nastoupí do přípravného utkání proti IBF Dalen, což je rezervní tým švédského superligového účastníka IBK Dalen. 

Od čtvrtka do soboty pak Boleslav na Umeå Scandic Cupu postupně vyzve Team Thorengruppen, Wibax Piteå IBK a SPV. Více o soupeřích jsme psali v tomto článku. Nejlepší dva týmy ze skupiny postoupí do semifinále. Závěrečné zápasy jsou na programu kompletně v neděli. 

Boleslavská nominace na Umeå Scandic Cup 2019

Brankáři: Lukáš Bauer, Petr Musil.

Obránci: Tomáš Novák, Patrik Suchánek, Aleš Höffer, Filip Zakonov, Petr Krzyžanek, Jakub Pařízek.

Útočníci: Daniel Šebek, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Jakub Bína, Martin Tokoš, Marek Korych, Jakub Gruber, Jiří Curney, Milan Tomašík, Sebastián Šlechta, Jan Natov, Filip Kučera. 

V boleslavské nominaci je i čtveřice juniorů Jakub Pařízek, Marek Korych, Sebastián Šlechta a Filip Kučera. "Na Bohemia Trophy a ve dvou zápasech Poháru Českého florbalu jsme protočili dohromady osm juniorských hráčů, kteří za nás mohou v sezoně nastupovat v Superlize. Vnímal jsem, že výkonnostně jsou na tom podobně. Někomu se někdy dařilo více, jindy zase trochu méně. Proto jsme se při výběru hráčů pro Umeå Scandic Cup rozhodovali spíš podle postů, na kterých klukům můžeme ve Švédsku dát prostor," vysvětluje trenér Technology Florbal Mladá Boleslav Petr Novotný. 

Umeå Scandic Cup pro Mladou Boleslav představuje poslední herní test před startem Superligy, navíc velmi kvalitní. "Budou to podobné zápasy jako na Bohemia Trophy. Jsem rád, že před ligou se stále můžeme soustředit na svou hru, na to, co se v ní má objevovat a neřešíme tolik soupeře," říká Novotný. 

Po návratu ze Švédska Mladá Boleslav odehraje ve čtvrtek 12. září doma závěrečný zápas vrcholové fáze Poháru Českého florbalu proti České Lípě (začátek v 19.30 hodin).

Superliga začíná o víkendu 14. a 15. září, Mladá Boleslav do ní vstoupí o pár dnů později zápasem pro školáky ve čtvrtek 19. září od 10.00 proti Vinohradům.