Junioři se kvalifikovali do vrcholové ligy
30. září 2019

Juniorský tým Technology Florbal Mladá Boleslav potvrdil svou pozici mezi elitními týmy juniorské soutěže. V úvodní kvalifikační fázi skončil první ve své skupině, vyhrál v ní pět ze šesti zápasů a bude pokračovat v soutěži pro nejlepších dvanáct týmů.

Mladá Boleslav zakončila kvalifikační fázi nedělní výhrou 10:7 nad Prague Tigers, čímž definitivně potvrdila první místo. Boleslavský tým přitom prohrával po první třetině 1:4.

“Cítili jsme povinnost utkání zvládnout, ale kvůli neproměněným šancím a produktivitě soupeře získával protivník psychickou výhodu. Jsem rád, že jsme zápas ve druhé třetině otočili a nakonec ho dotáhli do vítězného konce,” řekl boleslavský trenér Martin Šácha.

Vrcholová liga pro nejlepších 12 českých juniorských týmů začíná o víkendu 19. a 20. října. Každý se utká s každým doma a venku, hraje se až do víkendu 22. a 23. února 2020. Pak se rozběhne play-off.