Boleslav - Česká Lípa 8:0, výhra před pohárovým finále
18. leden 2020

Boleslav - Česká Lípa 8:0, výhra před pohárovým finále

Tři dny před bitvou o pohárovou trofej si tým Technology Florbal Mladá Boleslav připsal dvacáté superligové vítězství v sezoně. Doma v plné Městské sportovní hale porazil FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:0. V úterý se hraje finále Poháru Českého florbalu v Karlových Varech proti FbŠ Bohemians.

Technology Florbal Mladá Boleslav - FBC 4CLEAN Česká Lípa 8:0 (1:0, 1:0, 6:0) 

Branky a nahrávky: 9. Curney (Krzyžanek), 29. Curney (Tomašík), 47. Curney (Bína), 48. Tokoš, 49. Tomašík (Šebek), 52. Tomašík (Suchánek), 56. Natov (Curney), 57. Šebek (Tokoš). Rozhodčí: T. Sojka, K. Sojka. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváků: 510. 

Mladá Boleslav: Bauer - Tichý, Suchánek, Zakonov, Gruber, Krzyžanek - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Šebek - Tom. Chroust, Tad. Chroust, Höffer - Komárek. 

Sportovní sobota začala v Mladé Boleslavi už v poledne ve ŠKODA Muzeu při ŠKODA Gaming Day. Do programu esportové akce se zapojili i vybraní hráči týmu Technology, na Influencer Stage vyprávěl o své zálibě v hrách Martin Tokoš. 

Všichni návštěvníci ŠKODA Gaming Day zároveň měli volný vstup na večerní superligové utkání proti České Lípě a Městskou sportovní halu zaplnilo přes 500 diváků. 

V první třetině je však rozjásal jen Curney (1:0) a boleslavská čtyřicítka se postarala také o druhou branku v přesilovce před polovinou utkání. Ač měla Boleslav soustavný  nápor,na další góly čekala a za stavu 0:2 z českolipského pohledu se hosté mohli cítit ve hře o body. 

Rozhodl přelom 47. a 48. minuty: nejdřív Curney dokonal hattrick a za dalších 36 vteřin Tokoš zvýšil na 4:0. V oslabení se pak navíc prosadil Tomašík a bylo jasné, že tři body zůstanou doma (5:0).

Skóre narostlo až na konečných 8:0 a speciálně se tleskalo Curneymu, který si připsal 300. nahrávku v kariéře v základní části nejvyšší soutěže a brzy bude útočit na rekordních 307 asistencí Petra Novotného, svého současného trenéra. 

Už v úterý Mladou Boleslav čeká finále Poháru Českého florbalu v Karlových Varech proti FbŠ Bohemians.