Ostrava - Boleslav 3:7, 25. výhra v základní části
1. března 2020

Technology Florbal Mladá Boleslav končí superligovou základní část sezony 2019/2020 se ziskem 74 bodů z 78 možných, ty poslední tři získal boleslavský tým v Ostravě za výhru 7:3. Do čtvrtfinále si vítězové základní části vybrali Vinohrady.

FBC ČPP Ostrava - Technology Florbal Mladá Boleslav 3:7 (1:5, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 20. Sládek (Šindler), 43. Malajka (Klimscha), 49. Sládek (Daniš) - 1. Curney (Natov), 9. Suchánek (Curney), 13. Bína (Gruber), 14. Tichý (Tom. Chroust), 18. Komárek (Tad. Chroust), 44. Suchánek (Šebek), 52. Tokoš (Zakonov). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 264.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Gruber, Zakonov, Suchánek, Tichý, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Šebek - Tom. Chroust, Komárek, Tad. Chroust.

Boleslav ukázala i v závěrečných kolech základní části, že je úplně v pohodě. Dílčí triumf měla jistý už čtyři kola před koncem, ale závěrečné zápasy proměnila v rekord 74 bodů. Za 26 kol ztratila jen čtyři!

Své krále má Boleslav i v individuálních statistikách - králem bodování je podruhé v řadě Jiří Curney za 62 bodů (39+23), s 39 brankami je i nejlepším střelcem. Mezi brankáři vládl Lukáš Bauer s úspěšností zákroků 85,99% a průměrem inkasovaných branek 2,63 na zápas.

A dění v ostravské ČPP Aréně? To rozsekla hned první třetina: po osmi vteřinách hry otevřel skóre Curney a v první třetině na něj navázali Suchánek v přesilovce, Bína, Tichý a Komárek.

Těsně před první pauzou korigoval na 1:5 z ostravského pohledu Sládek a po bezbrankové druhé třetině přidal druhý gól domácích Klimscha, ale Boleslav nepřipustila komplikace, protože hned vzápětí se podruhé v utkání prosadil Suchánek a zápas dovedla k výhře 7:3.

V následném výběru soupeřů pro play-off si Boleslav do čtvrtfinále vybrala TJ Sokol Královské Vinohrady. Začíná se o víkendu 7. a 8. března. V sobotu se bude hrát v MSH Mladá Boleslav od 19.00 hodin a v neděli na stejném místě od 18.00 hodin.