Bolka padla a ŠKO-ENERGO CUP mohou vyhrát tři týmy
15. srpen 2020

Bolka padla a ŠKO-ENERGO CUP mohou vyhrát tři týmy

Tatran Teka Střešovice, Floorball Köniz a Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav mohou vyhrát ŠKO-ENERGO CUP 2020. Situaci před závěrečným dnem turnaje zamotala sobotní prohra pořádajícího klubu s Köniz 4:9. Boleslav je v průběžné tabulce třetí a v neděli od 16.00 hodin zakončí turnaj proti Střešovicím, které vedou.

Floorball Köniz - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 9:4 (3:2, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Schmocker, 14. Kisugite (Michel), 14. Maurer (Jirebeck), 27. Michel (Ruh), 32. Engel (Kisugite), 36. Michel, 45. Würz (Michel), 47. Würz, 58. Engel (Schmocker) - 9. Natov, 13. Bína (Curney), 33. Komárek (Tom. Chroust), 58. Krzyžanek (Gruber). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváků: 140. 

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Gruber, Řehoř, Suchánek, Zakonov, Pařízek - Bína, Curney, Natov - Korych, Tomašík, Šebek - Tom. Chroust, Komárek, Tad. Chroust - Švejda, Zoufalý. 

Bez zraněného Tokoše, který nedohrál čtvrteční úvodní utkání proti Bohemians a jehož nahradil junior Korych, a drobnými změnami v obranných řadách nastoupila Mladá Boleslav do papírově nejtěžšího zápasu turnaje proti Floorball Köniz.

Že to bude řežba, potvrdil už úvod, protože švýcarský soupeř se od začátku prezentoval hodně nAmotivovaně. Köniz vedl díky Schockerovi, Natov s Bínou skóre otočili na 2:1, ale obrat se povedl i soupeři díky zásahu českého reprezentanta Kisugiteho a švýcarské hvězdy Maurera. 

Köniz hrál v úplně jiném tempu než o den dříve proti Střešovicím (6:7 po nájezdech), trestal boleslavská zaváhání a ve druhé třetině vylepšil své vedení na 6:3. 

S nadšením bránící a do rychlých brejků vyrážející Köniz si šel odhodlaně pro výhru, ta má nakonec podobu 9:4.

Před závěrečným dnem má k prvenství na ŠKO-ENERGO CUPU nejblíž Tatran. Situace v tabulce: 1. Střešovice 5 bodů, 2. Köniz 4, 3. Boleslav 3, 4. Bohemians 0. 

Konečné pořadí určí závěrečné nedělní zápasy Bohemians - Köniz (13.00) a Boleslav - Střešovice (16.00).