Boleslav - Ostrava 12:4, první superligová výhra v sezoně
4. října 2020

Netradičně dlouho do 4. října si Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav musel počkat na první superligové body v sezoně. V 6. kole a ve svém teprve druhém utkání v soutěžním ročníku Bolka porazila Ostravu 12:4. Už po první třetině domácí vedli 5:1.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FBC Ostrava 12:4 (5:1, 1:2, 6:1)

Branky a nahrávky: 11. Šebek (Suchánek), 12. Zakonov (Tom.  Chroust), 17. Bína (Natov), 18. Tom. Chroust (Řehoř), 18. Bína (Natov), 32. Bína (Curney), 45. Tokoš (Krzyžanek), 54. Šebek (Krzyžanek), 55. Natov (Curney), 56. Tom. Chroust (Tad. Chroust), 57. Tokoš (Tomašík), 59. Tomašík (Šebek) - 15. Lipový (Pešat), 23. Burýšek (Sládek), 30. Klimscha (Jakubec), 60. Pešat (Sládek). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0.  Diváků: 185.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Gruber, Tichý, Suchánek, Řehoř, Zakonov - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Šebek - Tom. Chroust, Komárek, Tad. Chroust.

Ostrava přežila úvodní desetiminutovku, v níž se její brankář Binder blýsknul několika nadstandardními zákroky, ale to hosté netušili, co je čeká do první pauzy. Bolka byla hladová a zasypala soupeře pěti brankami v podání Šebka, Zakonova, Tomáše Chrousta a dvougólového Bíny.

Boleslav šla do druhé třetiny s vedením 5:1 a to byl základ k výhře. Hosty povzbudily dvě trefy Burýška (2:5) a Klimschy (3:5), ale klid na stranu čtyř rybiček vrátil Bína (6:3), který zkompletoval svůj hattrick.

Závěrečné minuty byly hodně ofenzivní a Boleslav mohla vylepšit skóre až na závěrečných 12:4.

Nejméně v dalších čtrnácti dnech se bude hrát Livesport Superliga bez diváků, protože v pondělí 5. října vstupuje v platnost nové celostátní nařízení zakazující účast diváků na sportovních akcích.