Black Angels - Boleslav 8:9, vítězná přestřelka
29. listopadu 2020

Black Angels - Boleslav 8:9, vítězná přestřelka

Výkonem to sice nebyl nejzářivější večer, ale Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav si ze zápasu 9. kola Livesport Superligy proti Black Angels odváží tři body za venkovní vítězství 9:8. Už v pondělí 30. listopadu nastoupí Boleslav znovu - doma v dohrávce 8. kola proti FAT PIPE Florbal Chodov. Přímý přenos vysílá ČT sport od 19.30 hodin.

Black Angels - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 8:9 (1:2, 2:5, 5:2)

Branky a nahrávky: 3. T. Hanák (Novotný), 26. Renčín, 34. R. Hanák (T. Hanák), 43. M. Boček (Renčín), 48. T. Hanák (Straka), 52. T. Hanák, 54. T. Hanák (Rulíšek), 68. M. Boček (Ludvík) - 3. Bína (Curney), 8. Šebek (Zakonov), 25. Tokoš (Šebek), 33. Bína (Natov), 35. Tichý (Tom. Chroust), 38. Komárek (Pařízek), 40. Natov (Curney), 54. Natov (Krzyžanek), 57. Krzyžanek (Curney). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Bez diváků.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Musil - Krzyžanek, Suchánek, Zakonov, Gruber, Tichý, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Komárek, Šebek - Tom. Chroust, Řehoř, Zoufalý - Korych.

Nebyl to vzorový výkon, chyb by se našlo spoustu, ale při stávajícím rychlém zápasovém sledu jsou boleslavští florbalisté určitě rádi, že do pondělního šlágru proti pražskému Chodovu půjdou se třemi získanými body o den dříve. 

Black Angels kladli odpor, několikrát se jim povedlo korigovat skóre krátce po vstřeleném boleslavském gólu, díky čemuž se drželi ve hře. Ani když hosté odskočili v závěru druhé třetiny na 7:3, domácí se nevzdali a ve třetí třetině snížili až na 6:7 ze svého pohledu. 

Především v prostřední části se hra až příliš měnila v boj, v závěrečné dvacetiminutovce zase Boleslav přistoupila na přetahovanou ve stylu nahoru-dolů. Avšak ani jednou nedovolila domácím srovnat a odváží si tři body.

Další statistický milník se povedl Jiřímu Curneymu: v předchozím utkání proti České Lípě se osamostatnil na čele pořadí nejlepších asistentů nejvyšší české soutěže a v pražských Kbelích, kde Black Angels od této sezony nastupují, třemi asistencemi zaokrouhlil počet bodů v základní části na 700.

Osmou stovku bodů může Curney načnout hned v pondělí, kdy se svými spoluhráči nastoupí v televizním utkání proti Chodovu v přímém přenosu ČT sport. Hraje se od 19.30 hodin v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi.