Boleslav - Chodov 4:3 pn, zápas ve vysokém tempu a dva body
30. listopadu 2020

Boleslav - Chodov 4:3 pn, zápas ve vysokém tempu a dva body

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav zapisuje do tabulky Livesport Superligy dva body za vítězství 4:3 po nájezdech nad FAT PIPE Florbal Chodov. V páté sérii rozhodl Jakub Bína. Domácí museli v utkání třikrát dotahovat skóre.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FAT PIPE Florbal Chodov 4:3 po nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Natov (Krzyžanek), 42. Curney z trestného střílení, 53. Krzyžanek (Natov), rozhodující nájezd Bína - 9. M. Vávra (Sýkora), 40. Zakonov vlastní, 50. Ondrušek. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Gruber, Zakonov, Suchánek - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Komárek, Šebek - Tom. Chroust, Řehoř, Korych.

Mladoboleslavští před utkáním pogratulovali Jiřímu Curneymu k jeho statistickým milníkům - už je z něj nejlepší asistent historie základní části nejvyšší české soutěže a v neděli také jako první hráč historie pokořil metu 700 bodů v základní části. 

Několik střídání domácím trvalo, než se dostali do ideálního tempa, ale postupně se Chodovu vyrovnali a na míčku byli jistější a jistější. Na otevírací trefu Marka Vávry odpověděl v závěru úvodní třetiny Natov, který se před malým brankovištěm prosadil snadno po ideální Krzyžankově nahrávce.

Gólů příliš nepadalo, ale úroveň hry to nesnižovalo - ta naopak byla velmi vysoká. Ve druhé třetině si oba týmy vyzkoušely početní výhodu, ale zatímco domácí při trestu Strnada neskórovali, hosté ve své přesilovce - a to dokonce dvojnásobné - vrátili vedení na svou stranu. 

Zkraje třetí třetiny vyrovnal Curney z nařízeného trestného střílení (2:2) a drama pokračovalo.

Domácí se chystali na závěrečný nápor, jenže plány jim zkomplikovala nešťastně zlomená hůl Krzyžanka, po které využil sólo Ondrušek. Byl to však právě řízný bek Krzyžanek, který poslal zápas do prodloužení vyrovnávací trefou na 3:3 po rozehrání standardky nakrátko. 

V prodloužení hráli domácí zkrácenou přesilovku, ale také čelili trestnému střílení. Ani na jedné straně branka nepadla, takže rozhodovaly nájezdy a v páté sérii proměnil ten rozhodující Bína. 

Mladá Boleslav hraje doma opět v sobotu 5. prosince, od 17.00 hodin nastoupí proti Sokolům Pardubice.