Boleslav - Pardubice 16:2, rychle rozhodnutý zápas
5. prosince 2020

Boleslav - Pardubice 16:2, rychle rozhodnutý zápas

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav slaví své nejvyšší vítězství v dosavadním průběhu Livesport Superligy. Tým trenéra Petra Novotného v domácím utkání 14. kola rozstřílel Sokoly Pardubice 15:2 a gólově se tak naladil na nedělní venkovní zápas proti Tatranu Střešovice.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - SOKOLI Pardubice 16:2 (8:1, 2:0 6:1)

Branky a nahrávky: 3. Natov (Curney), 3. Komárek (Šebek), 6. Curney z trestného střílení 7. Natov (Suchánek), 8. Tad. Chroust (Řehoř), 14. Tad. Chroust (Tom. Chroust), 16. Curney (Šebek), 17. Höffer (Tom. Chroust), 23. Bína (Natov), 40. Tokoš (Komárek), 46. Suchánek (Curney), 46. Šebek (Komárek), 50. Řehoř (Zoufalý), 50. Natov, 54. Bína (Krzyžanek), 59. Řehoř (Korych) - 4. Smola, 54. Petržela (Teichman). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Bez diváků. 

Mladá Boleslav: Musil - Krzyžanek, Suchánek, Zakonov, Gruber, Řehoř, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Komárek, Šebek - Tom. Chroust, Zoufalý, Tad. Chroust - Korych. 

Pardubičtí florbalisté v Mladé Boleslav nastoupili do svého prvního utkání po restartu a návrat to pro ně byl hodně bolestivý. Od začátku byli pod palbou domácích, kterým se střelecky dařilo a první třetinu ovládli 8:1 - po dvou gólech zapsali Natov, Curney a Tadeáš Chroust, který tak zaokrouhlil svůj počet gólů v základní části na 100. 

Převaha domácích pokračovala, zkraje druhé třetiny skóroval Bína, který natáhl svou brankovou šňůru a trefil se zatím v každém superligovém utkání probíhající sezony a v závěru prostřední dvacetiminutovky zaokrouhlil skóre Tokoš po souhře své formace na 10:1. 

Už v závěru druhé dvacetiminutovky a v celém průběhu té třetí se v jednom z mladoboleslavských útoků sešli i junioři Korych se Zoufalým, byli u řady dobrých akcí a příležitostí, oba nachystali gólové pozice pro Řehoře, který byl později vyhlášen nejlepším domácím hráčem zápasu. 

Boleslav dovedla utkání k pohodové výhře 16:2 a v neděli nastoupí k dalšímu zápasu v pražských Řepích proti Tatranu Střešovice.