Tatran - Boleslav 1:2, výhra a posun na druhé místo
6. prosince 2020

Tatran - Boleslav 1:2, výhra a posun na druhé místo

Tým Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav se po úspěšném víkendu posouvá tabulkou Livesport Superligy vzhůru, už mu patří druhá pozice. Pomohla k tomu nedělní venkovní výhra 2:1 nad Tatranem Střešovice. Utkání rozhodl v polovině utkání vítězným gólem Martin Tokoš.

Tatran Teka Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Sádlo (Jan Kolísko) - 7. Natov (Suchánek), 30. Tokoš (Komárek). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Bez diváků.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Suchánek, Zakonov, Gruber, Řehoř, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Komárek, Šebek - Tom. Chroust, Zoufalý, Tad. Chroust.

Necelých 24 hodin po svém sobotním domácím gólovém představení proti Pardubicím (16:2) mířili mladoboleslavští florbalisté do pražských Řep, kde nově nastupují ke svým zápasům Střešovice. 

Hrál se florbal solidní kvality, což se koneckonců očekávalo, neboť v neúplné tabulce se jednalo o souboj o průběžné druhé místo. 

Ve výborných zákrocích se předháněli gólmani Kříž a Bauer, přičemž jako první byl překonán ten domácí, jehož propálil Natov po Suchánkově křižné nahrávce. 

V úvodu druhé třetiny srovnal střešovický Sádlo, ale podruhé šli hosté do vedení v polovině prostřední dvacetiminutovky díky Tokošovi, což byl nakonec i vítězný gól. 

Boleslavští hráči v utkání pykali na trestné lavici osm minut a bylo by jich rovných deset, nebýt ocenění hodného gesta fair-play domácího Němečka, který se pět minut před koncem třetí třetiny střetl v rohu u mantinelu s Řehořem, ale rozhodčí i po konzultaci se střešovickým obráncem původně signalizovaný trest pro mladoboleslavského obránce zrušili. 

V přerušení v čase 56:57 si domácí vzali oddechový čas a od té chvíle většinu zbývajících minut a vteřin zkoušeli vyrovnat při hře v šesti bez brankáře, ale hosté ubránili vítězství 2:1. 

Pražským soupeřům bude čelit Mladá Boleslav také o nadcházejícím víkendu: v sobotu se představí na Vinohradech a v neděli nastoupí doma proti Spartě.