Boleslav - Chodov 11:5, po dobré práci druhý semifinálový bod
3. května 2021

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav vede v semifinálové sérii play-off Livesport Superligy nad FAT PIPE Florbal Chodov 2:0 na zápasy. Na nedělní výhru 8:5 navázal boleslavský tým o den později a v přímém přenosu ČT sport zvítězil 11:5. Domácí vedli od 22. vteřiny a v celém průběhu utkání náskok udržovali. Hattrick nastříleli Martin Tokoš a Jiří Curney. Série bude pokračovat v sobotu a v neděli v Praze a Jižním Městě.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FAT PIPE Florbal Chodov 11:5 (4:3, 1:1, 6:1)

Branky a nahrávky: Zakonov (Suchánek), 5. Curney (Natov), 8. Gruber (Natov), 9. Tokoš (Tomašík), 24. Tokoš (Tomašík), 41. Curney (Bína), 41. Suchánek (Tomašík), 46. Curney z trestného střílení, 60. Komárek - 6. Majer (J. Bauer), 10. Ondrušek (Mikeš), 16. Řezáč (Vošta), 24. . Vávra (Majer). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Bez diváků. Stav série: 2:0.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Hemerka, Gruber, Zakonov, Suchánek, Řehoř, Krzyžanek - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík. Šebek - Tom. Chroust, Komárek, Korych.

Mladoboleslavský trenér Petr Novotný před pondělním pokračováním série udělal jednu změnu v sestavě, když Tadeáše Chrousta nahradil Korych.

Domácí měli podstatně lepší nástup než v neděli, po 22 vteřinách otevřel skóre Zakonov, v čase 4:20 zvyšoval Curney na 2:0 a v deváté minutě Boleslavští vedli 4:1. Jenže do první přestávky se jejich náskok ztenčil na 4:3 a z podstatné části zápasu se stala přetahovaná.

Ani vedení 5:3 po druhé Tokošově trefě v utkání nevydrželo Bolce příliš dlouho, protože už po 10 vteřinách vrátil Chodov do kontaktu Tomáš Vávra.

Zásadní pro další vývoj byl úvod třetí třetiny: už po šesti vteřinách skóroval Curney (6:4) a za dalších 23 sekund úspěšně dorážel Suchánek (7:4). Úspěšná pasáž pokračovala dalšími brankami Bíny (8:4) a Tokoše (9:4), který završil hattrick.

Od stavu 9:5 a 46. minuty zápasu se hosté uchýlili ke hře v šesti bez brankáře, když to situace dovolovala. Skóre už pouze vylepšili Curney kompletující hattrick (10:5) a Komárek (11:5).

Boleslav v semifinálové sérii vede 2:0 na utkání, stejný náskok mají i Vítkovice v bitvě se Spartou.

Curney jako první hráč české nejvyšší florbalové soutěže v play-off překročil hranici 100 vstřelených branek, aktuálně je na číslu 102.

Chodov hostí třetí a čtvrtý zápas v sobotu 8. května (16.00) a v neděli 9. května (18.00).