Chodov - Boleslav 4:5 v prodl., Superfinále je blízko
8. května 2021

Jedno vítězství dělí Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav od postupu do Superfinále 2021. Svěřenci trenéra Petra Novotného porazili FAT PIPE Florbal Chodov na jeho hřišti 5:4 v prodloužení a díky 32. výhře v řadě navýšili vedení v sérii na 3:0 na utkání. Rozhodnout mohou už v neděli, hraje se od 18.00 hodin v přímém přenosu ČT sport.

FAT PIPE Florbal Chodov - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 4:5 v prodl. (2:2, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Plíhal (Maxa), 18. Řezáč (Strnad), 42. M. Vávra (Majer), 48. Majer (M. Vávra) - 1. Hemerka (Bína), 8. Bína (Curney), 40. Curney (Hemerka), 45. Šebek (Tomašík), 66. Tokoš (Tomašík). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 3:0. Využití: 1:0. Bez diváků. Stav série: 0:3.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Hemerka, Gruber, Zakonov, Suchánek, Řehoř, Krzyžanek - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík. Šebek - Tom. Chroust, Komárek, Korych - Tad. Chroust.

Mladá Boleslav svou sestavu neměnila, na Jižním Městě zahájily utkání formace v totožném složení jako v pondělí a hned první střídání proměnil Hemerka po 25 vteřinách v úvodní gól. Nahrával mu Bína, který v osmé minutě zvyšoval na 2:0. Jenže na dlouhou dobu to byly jediné dva boleslavské zápasy. Chodov do první pauzy srovnal díly Plíhalovi a Řezačovi.

Už se zdálo, že stav 2:2 bude platit též o druhé přestávce, ale zvrátil ho Curney skórující sedm vteřin před sirénou po průniku Hemerky.

Drama gradovalo ve třetí třetině: Chodov dokázal srovnat na 3:3 i 4:4.

A tak se šlo do prodloužení: v čase 65:04 rozhodl Tokoš o boleslavském vítězství 5:4 a vedení v sérii 3:0 na utkání.

Zápas s číslem 4 se hraje v neděli od 18.00 hodin v přímém přenosu ČT sport.