Brno v Boleslavi. Ale teď se Punčochář na chvíli vrátí domů
20. srpen 2021

Brno v Boleslavi. Ale teď se Punčochář na chvíli vrátí domů

Brněnský gang v Mladé Boleslavi se rozrůstá. Začátkem roku ho začal tvořit Adam Hemerka. Teď v létě k němu přibyli Petr Koláčný a Lukáš Punčochář, oba odchovanci tamních Bulldogs. Jak se umí zakousnout do soupeřů, poprvé viděli boleslavští fanoušci už při ŠKO-ENERGO CUPU. Za pár dní si však nováček Punčochář ještě odskočí domů - na juniorské mistrovství světa. "Momentálně je to nejdůležitější událost, ke které se upínám,” těší se na boj o medaili.

Kdyby každá posila z Brna předvedla takový start v boleslavském dresu, jako se to povedlo Adamu Hemerkovi, byla by to radost. Čahoun s číslem 82 se brzy zařadil mezi opory, v jarním play-off patřil mezi klíčové hráče, v Superfinále přispěl k titulu i gólem. 

“Hemiho bych rád napodobil," říká Punčochář, ale zároveň správně namítá: “Situace teď bude jiná, protože se mnou přišli do Bolky i další mladí kluci a v Adamově pozici nás je víc. Hlavně ale chceme táhnout za jeden provaz.”

Ještě ale zůstaňme u těch podobností. Našlo by se jich totiž víc, nejde jen o pohled do občanky na místo narození. Oba jsou ročníky 2002, oba mimořádně talentovaní, na svůj fyzicky vyspělí. Proto logicky patří do juniorského výběru pro mistrovství světa a tím se dostáváme oklikou zpátky k Brnu, které bude turnaj nejlepších mladíků hostit od 25. do 29. srpna. Už o týden dřív je na programu závěrečné soustředění v Kutné Hoře.

“Mistrovství je obrovská motivace, navíc v Brně. Jsem rád, že v hale budou moci být diváci a turnaj bude mít tu správnou atmosféru. S Adamem si to chceme užít," těší se Punčochář. Pro úplnost, třetím nominovaným z Boleslavi je Matěj Pěnička. 

Ač je Punčochář brněnským odchovancem, při mistrovství už bude reprezentovat i Bolku, od léta svůj nový klub. “Chtěl jsem využít té příležitosti, která se naskytla. Bolka je nejlepší tým v Česku. Byla by škoda nevyzkoušet si florbal na takřka profesionální úrovni,” líčí. 

V Livesport Superlize už se ukázal v minulé sezoně při hostování v Bohemians. Při podzimním lockdownu v Česku strávil několik týdnů i ve finském klubu Westend Indians. Punčochář ochotně vypráví: “Byla to obrovská zkušenost. Hrál jsem za kategorii U21, ale měl jsem možnost nakouknout i na mužské tréninky. Zaujala mě tamní každodenní práce a jejich nastavení - ke každému tréninku se přistupuje s maximální zodpovědností, aby to mělo grády. To se mi moc líbilo a snažím se to přenášet do své další cesty. Navíc jsem byl odkázaný jen sám na sebe a malý okruh lidí.” Mimochodem, ve Finsku mu tehdy dělal společnost i Hemerka, ten pro změnu působil v EräViikingit a společné bydlení měli zařízené ještě s Petrem Majerem z Chodova.

Punčochářovi rodiče mají atletickou historii, takže i on od malička přirozeně trávil čas na stadionu. “Atletiku jsem dělal asi do dvanácti nebo třinácti,” vzpomíná. Později vyzkoušel hokej, ale vyhrál u něj florbal. Jeho vzory byli Usain Bolt či Jaromír Jágr. “A teď poslední dobou, co víc sleduju basket, je to LeBron James,” povídá.

Oči florbalových fanoušků už brzy budou namířené do Brna na české naděje. Punčocháře nevyjímaje.