Boleslav - Liberec 10:2, vítězný vstup do sezony
11. září 2021

Livesport Superliga 2021/2022 začala. Úřadující mistři Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav v úvodním kole před vlastními fanoušky v Městské sportovní hale porazili FBC Liberec 10:2. Hned v druhém představení je čeká soupeř z nejnáročnějších, v pátek míří na pražský Chodov. Doma znovu nastoupí v neděli 19. září od 17.00 hodin proti Black Angels.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FBC Liberec 10:2 (2:0, 3:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 2. Natov (Suchánek), 10. Tokoš (Koláčný), 23. Bína (Šebek), 27. Chroust (Gruber), 38. Pěnička (Curney), 46. Curney (Natov), 54. Curney (Beneš), 57. Tokoš (Gruber), 58. Pěnička (Beneš), 59. Zoufalý (Tomašík) - 31. Kopecký (Valeš), 48. Šoltys (Kopecký). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváků: 265.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Fořt, Natov, Zakonov, Suchánek, Punčochář, Gruber - Beneš, Curney, Pěnička - Bína, Tomašík, Šebek - Tokoš, Koláčný, Chroust - Zoufalý.

Zápasu předcházel slavnostní okamžik, boleslavský klub pogratuloval juniorským mistrům světa Lukáši Punčochářovi, Matěji Pěničkovi a libereckému Šimonovi Stránskému, kteří se přičinili o zlato pro Českou republiku a zároveň zasáhli do utkání. Dalším světovým šampionem z boleslavského týmu je Adam Hemerka, jenž však proti Severočechům nenastoupil.

Obhájci titulu vstoupili do sezony dobře, po necelých dvou minutách otevřel skóre Natov, jenž pohotově proměnil přesilovku a v úvodní třetině skóroval ještě Tokoš. Ve druhé části zvyšovali Bína, Chroust a Pěnička, za Liberec pouze korigoval v početní výhodě Kopecký.

Boleslav mířila přesvědčivě za úvodními třemi body v sezoně, výsledek má konečnou podobu 10:2.

Ve druhém kole míří tým trenéra Petra Novotného na pražský Chodov a v neděli 19. září se vrátí domů, v 17.00 hodin začíná utkání s Black Angels.