Chodov - Boleslav 4:5, v závěru drama, ale body pro hosty
22. října 2022

Chodov - Boleslav 4:5, v závěru drama, ale body pro hosty

Z posledního superligového utkání před mistrovstvím světa odchází Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav se třemi body. Na hřišti FAT PIPE Florbal Chodov vyhrál tým kouče Petra Novotného 5:4, když v utkání ani jednou neprohrával. Hattrick nastřílel boleslavský kapitán Jan Natov.

FAT PIPE Florbal Chodov - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 4:5 (0:3, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 34. M. Vávra (Ondrušek), 39. Dufek (Skřivánek), 59. Komárek (Podhráský), 60. Komárek (Podhráský) - 4. Natov (Suchánek), 9. Bína (Hemerka), 15. Natov (Suchánek), 46. Natov (Hemerka), 60. Tomašík (Šebek). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváků: 452. 

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Zakonov, Suchánek, Krebner, Punčochář, Hemerka, Gruber - Tokoš, Tomašík, Natov - Sládek, Korych, Šebek - Bína, Zoufalý, Pěnička.

Mladoboleslavský trenér Petr Novotný před sobotní cestou na pražské Jižní Město zmiňoval týmovou motivaci odčinit pondělní prohru s Bohemians nejen výsledkově, ale také herně. Vyšlo to částečně.

Víc než půl zápasu měla Boleslav pod kontrolou, po první třetině vedla 3:0 a skóre bez inkasování držela přes 33 minut. Pak se dopustila chyb a hosty to rozhodilo po zbytek zápasu. 

Po dvou kontaktních gólech Chodova byla důležitá trefa Natova na 4:2 v čase 45:21. Domácí zkusili hru v šesti, v ní nejprve snížil exboleslavský Komárek, aby po další zhruba minutě trefil odkrytou bránu Tomašík (5:3).

Chodovští ještě jednou snížili, ale po další brance Komárka v čase 59:52 už na snahu poslat zápas do prodloužení nezbylo domácím příliš času. Hosté opouštěli hlavní město s vítězstvím 5:4 a reprezentační přestávku budou trávit s bilancí šesti výher a dvou porážek po osmi odehraných kolech.

Livesport Superliga bude mít víc než tři týdny přestávku, znovu se rozběhne na svátek 17. listopadu - to se Mladá Boleslav představí v Karlových Varech.