Boleslav - Sparta 4:3 v prodl., rozhodl kapitán Natov
19. listopadu 2022

Boleslav - Sparta 4:3 v prodl., rozhodl kapitán Natov

Jednoznačně nejatraktivnější zápas víkendového programu Livesport Superligy sehráli hráči Bolky proti Spartě v čele s navrátilcem v dresu soupeře Jiřím Curneyem. Ten dal úvodní branku utkání, ale projevil respekt a úctu ke svému bývalému klubu tím, že svůj gól výrazněji neslavil. Zápas velice atraktivní a útočný byl vidět z obou stran a reprezentační duo Bauer – Beneš se jen překonávalo v lepších zákrocích. Základní hrací doba nestačila na určení vítěze zápasu, tudíž se muselo do prodloužení. Ve hře tři na tři rozhodla Bolka, když se ke střele zblízka dostal kapitán mužstva Jan Natov a zvednul diváky ze sedadel.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav – ACEMA Sparta Praha 4:3 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Šebek (Suchánek), 14. Krebner (Bína), 23. Punčochář (Tokoš), 63. Natov (Tomašík) - 12. Curney, 20. Čermák (Kareš), 27. Košir (Bartoš). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváků: 415.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Zakonov, Suchánek, Punčochář, Gruber - Sládek, Tomašík, Natov - Tokoš, Beneš, Šebek - Bína, Krebner, Pěnička - Korych.

Ještě před prvním hvizdem byli odměněni všichni přítomní hráči, kteří reprezentovali Českou republiku na nedávném mistrovství světa ve Švýcarsku, kde se tým pod vedením Jaroslava Berky dostal až do finále, kde podlehl obhájcům ze Švédska. Dárky od partnera klubu Víno Hruška převzali z rukou boleslavského generálního manažera Tomáše Pacáka vicemistři světa Lukáš Bauer, Jakub Gruber, Lukáš Punčochář, Martin Tokoš a sparťan Martin Beneš.

Celé utkání se neslo v duchu útočných výpadů a ofenzivní taktiky, ačkoliv do střel se obě mužstva moc nedostávala, a když už ano, tak ve většině případů narazila na výborně připravené reprezentační gólmany v obou mužstvech. Jiří Curney však využil nepřesnosti Krebnera a překonal bývalého spoluhráče Lukáše Bauera. Bolka se po zásahu Curneyho zvedla a po brankách Šebka a Krebnera v rozmezí necelých dvou minut vedla 2:1. Zbývalo dvacet sekund do konce zápasu, když Čermák po přihrávce Kareše prostřelil Bauera. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Druhé dějství otevřel po dvou minutách svým gólem reprezentant Lukáš Punčochář. Po přesilovkovém obléhání branky soupeře zamířil přesně také Robert Košir, ale více branek už jsme v této třetině neviděli.

Ve třetím dějství byla znovu více na balonku Bolka a tlačila se na Spartu více, když dvacet vteřin před koncem zápasu rozvlnil síťku Martin Tokoš, ale rozhodčí ihned signalizoval, že branka nebude uznána kvůli aktivní hře nohou, a ani přezkum u videa na původním verdiktu nic nezměnil. V prodloužení jsme byli svědky několika velkých šancí obou týmů, poslední akce patřila domácímu duu Tomašík - Natov, přičemž boleslavský kapitán rozhodl o vítězství 4:3 v prodloužení. 

Reportáž napsal: Karel Schamberger