Boleslav - Sparta 5:3, druhá výhra a hattrick Šebka
12. března 2023

Boleslav - Sparta 5:3, druhá výhra a hattrick Šebka

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav ovládl také nedělní čtvrtfinále a na domácí palubovce před vlastními příznivci nezaváhal, v sérii proti týmu ACEMA Sparta Praha vede 2:0 na zápasy. Hattrickem se blýskl Daniel Šebek. Spartě utkání na začátku duelu ujelo tak moc, že už nedokázala s Bolkou srovnat krok. Série se stěhuje do Prahy, kde se bude hrát o víkendu 18. a 19. března.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav – ACEMA Sparta Praha 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Pěnička (Beneš), 6. Šebek (Krebner), 24. Tomašík, 37. Šebek (Krebner), 48. Šebek (Krebner) – 5. Kolstrunk, 39. Křenek (Košir), 54. Zouzal (Křenek) Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváků: 420.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Hemerka, Suchánek, Punčochář, Gruber, Zakonov, Zoufalý, Seibert - Gašparík, Tomašík, Natov - Sládek, Krebner, Šebek - Tokoš, Beneš, Pěnička - Bína.

První dějství začalo převážně na straně hostů z Prahy, jelikož to byla domácí Bolka, která se více tlačila do zakončení. Hned ve třetí minutě skóroval domácí Pěnička, ale na sparťanskou odpověď jsme nemuseli čekat dlouho, jelikož za dvě minuty skóroval Kolstrunk. Vedení na stranu Bolky vrátil Šebek, který se v zápase prosadil později ještě dvakrát. Po první siréně se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Bolku.

Druhá třetina začala opatrněji z obou stran. Jeden ze zlomových momentů třetiny přišel ve 24. minutě zápasu, když hostující brankář Beneš vyběhl proti nabíhajícímu Sládkovi a skluzem ho srazil na zem. Rozhodčí měli jasno a zkříženými pažemi dali najevo, že diváci uvidí trestné střílení v podání Bolky. K balónku se postavil Tomašík, který chladnokrevně zakončil. Svůj druhý gól v zápase poté přidal Daniel Šebek. Alespoň částečnou naději dal Spartě exboleslavský Radim Křenek, který snížil na 2:4 po druhé třetině.

O dva góly byla odskočena Bolka před začátkem závěrečného dějství. Svůj gólový účet v zápase uzavřel nádhernou střelou Daniel Šebek. Diváci tedy byli svědky prvního hattricku v této čtvrtfinálové sérii. Poslední výstřel, který doletěl za záda Lukáše Bauera, přišel z hole Marka Zouzala, ale na víc už se Sparta nezmohla. Série se tedy stěhuje do hlavního města za stavu 2:0 pro Boleslav. UNYP ARENA na Podvinném Mlýně bude hostit třetí a čtvrté čtvrtfinálové utkání v sobotu 18. března a v neděli 19. března. 

Reportáž napsal: Karel Schamberger