Tatran - Boleslav 8:4, semifinále je vyrovnané
29. března 2023

Po úvodních dvou utkáních semifinálové série mezi Tatranem Střešovice a Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav je stav vyrovnaný 1:1. Boleslavský tým se po úterní výhře 3:2 v prodloužení dlouho držel i ve středečním pokračování, ale pražský soupeř rozhodl šesti brankami ve třetí třetině o svém vítězství 8:4. Semifinále bude pokračovat v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi v sobotu 1. dubna (14.00) a v neděli 2. dubna (17.00).

Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 8:4 (2:1, 0:2, 6:1)

Branky a nahrávky: 6. Tlapák (Kreysa), 13. Němeček (Meliš), 46. Němeček (M. Beneš), 49. M. Beneš (Havlas), 53. Šimek (Šindelář), 54. Čermák (Meliš), 58. Šindelář (Šimek), 58. Kreysa (Hanák) - 8. Sládek (Gruber), 25. Punčochář (Zakonov), 38. Tomašík (Natov), 59. D. Beneš (Tokoš). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváků: 535. Stav série: 1:1.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Zakonov, Suchánek, Hemerka, Gruber - Gašparík, Tomašík, Natov - Sládek, Punčochář, Šebek - Tokoš, Beneš, Bína.

Boleslav vstupovala do středečního druhého semifinále podpořená úterním skalpem ze závěru prodloužení a velmi dobrým výkonem navázala i v pražských Řepích, kam se dění přesunulo z libeňské UNYP Areny.

Ve druhé třetině se hostům povedl obrat z 1:2 na 3:2 a mohli reálně pomýšlet i na zisk druhého semifinálového bodu z venkovního dvojutkání.

V přesilovce ve 46. minutě však Němeček srovnal na 3:3 a o tři minuty později se naděje začaly bortit po trefě Marka Beneše na 4:3. Když se v těžkých pozicích poté hbitě prosadili Šimek (5:3) s Čermákem (6:3), už to bylo pro hosty těžké a v závěrečné boleslavské hře v šesti bez brankáře už na žádné velké drama nedošlo.

I tak ale Boleslav nemusí a nebude příliš dlouho smutnit, protože z pražských výprav se vrací s průběžným stavem semifinálové série 1:1. Boj je tedy otevřený a pokračovat bude o víkendu 1. a 2. dubna v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi. Sobotní začátek je ve 14.00 hodin, v neděli v 17.00 hodin. Prodej vstupenek probíhá on-line na Ticketportalu