Výsledky mládežnických týmů o víkendu 20. a 21. ledna
22. ledna 2024

Výsledky mládežnických týmů o víkendu 20. a 21. ledna

Junioři prohráli oba souboje s pražskými týmy. Vysoké vítězství dorostu B. Další zápasy odehráli mladší žáci a početné výjezdy čekaly naši přípravu. To vše ve víkendovém sumáři.

CE liga juniorů

Předvýběr.CZ Florbal MB - FbŠ Bohemians DDM Praha 7 6:9

Komentář trenéra Tomáše Feigla: „V prvních dvou třetinách jsme byli příliš ustrašení. Pozdě jsme dostupovali hráče na naší polovině a z toho nám napadalo pár pro hosty snadných gólů. Báli jsme se využít šance na přečíslení, které vznikaly díky agresivnímu pressu Bohemky. Cením si poslední třetiny, kdy jsme ukázali charakter a dokázali se vrátit do zápasu. Pro náš omlazený tým výborná zkušenost do budoucna. Díky soupeři za zápas a divákům za podporu.“


Předvýběr.CZ Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:8

Komentář trenéra Tomáše Feigla: „Mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám. Chyběl nám pohyb a první třetinu byl na hřišti jen jeden tým. I když jsme se od druhé třetiny trochu zvedli, na góly jsme se strašně nadřeli. Vítězství jsme si absolutně nezasloužili.“

2. liga dorostenců - skupina 3

       Předvýběr.CZ Florbal MB B - FBK Fat Pipe Vosy Praha 14:2
       Prague Tigers - Předvýběr.CZ Florbal MB B 10:9

       Komentář trenéra Jakuba Bíny: „Máme za sebou další dva zápasy. Kvalitu prvního zápasu jsme určovali my a bohužel byla velice slabá. Spousta chyb a nepřesností. Pak nás čekal naopak jeden z nejlepších týmů ligy a věděli jsme, že to bude úplně jiné. Nechytli jsme začátek zápasu a brzo prohrávali o 4 góly. Směrem dopředu jsme byli produktivní a díky tomu jsme se drželi po celý zápas výsledkově soupeři nablízko. Bohužel jsme do toho po celý zápas dostávali dost laciné góly. Dlouhá hra v šesti na konci stačila už jen na snížení na jednobrankový rozdíl."

       Liga mladších žáků - skupina 3

       Předvýběr.CZ Florbal MB Black - T.B.C. Králův Dvůr 1:1
       Kanonýři Kladno modří - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 2:3
       Předvýběr.CZ Florbal MB Black - ACEMA Sparta Praha RED 0:7
       Předvýběr.CZ Florbal MB Black - ACEMA Sparta Praha BLUE 5:5

        Komentář trenéra Romana Balcara: „Turnaj pořádal oddíl T.B.C. Králův Dvůr, který hrál minulé kolo ve třetím koši, ale na hřišti nás pěkně proháněl, a tak jsme po prvním utkání brali plichtu a chystali se na Kladno, kterému jsme chtěli vrátit vysokou porážku z minulého turnaje a to se po senzační otočce ve skóre povedlo. Často se nám stane, že po dobře odehraném utkání nedokážeme navázat na předchozí výkon a tak tomu bylo i proti tradičnímu soupeři ze Sparty Praha, který předvedl tvrdou hru a přesné zakončení. Rozjeté rudé mašině jsme nemohli konkurovat a museli jsme se smířit s vysokou porážkou. Chtěli jsme si spravit náladu proti blue týmu Sparty a to se nám celkem dařilo, ale  prohospodařili jsme náskok 5:2 a darovali jsme soupeři remízu 5:5. Závěr se nepovedl, ačkoliv jsme byli pořád na míčku a mohli v poklidu dohrát, tak jsme stále útočili, ale dozadu nestíhali. Čekají nás ještě dvě ligová kola a výzvou nám může být snaha vyhrát více než jedno utkání na turnaji.“ 

        Přebor mladších žáků - skupina 3

        Předvýběr.CZ Florbal MB White - Orka Čelákovice white 2:3
        SK Dvojka Praha D - Předvýběr.CZ Florbal MB White 1:6
        FBC Žraloci Příbram - Předvýběr.CZ Florbal MB White 0:4
        Předvýběr.CZ Florbal MB White - FbC Red Dragons Hořovice Arrax 8:1

         Komentář trenéra Romana Balcara: „Dlouhá cesta do Příbrami, ale na výkonu na turnaji to příliš vidět nebylo. První utkání s Orkou byl tak trochu o zdraví, ale přežili jsme. Soupeř si na florbal dovezl sekery a ostrý jazyk, a tak se nebylo na co dívat. Sice jsme začali prohrou, která nás ale stmelila v jeden tým. Řekli jsme si, že, my tu budeme hrát florbal, a tak tomu bylo po zbytek turnaje. Hra krásně plynula a viděli jsme hezké florbalové momenty, obětavost, vzájemnou podporu a hlavně dobrou náladu při fandění ostatním týmům. Setkali jsme se s tím, že jsme měli v hledišti i jiné fanoušky než rodinné příslušníky hráčů našeho týmu a to bylo příjemné zjištění. Turnaj jsme nakonec ovládli a postoupili do druhého koše. Děkujeme rodičům, že s námi vyrazili do Příbrami.“

         Soutěž mladších žáků 3+1 - skupina 3

         Florbal MB Akademie Kněžmost - FbC Red Dragons Hořovice Balleri 7:2
         Florbal MB Akademie Kněžmost - FBC Rakovník B 4:6
         Florbal MB Akademie Kněžmost - FBC Pitbulls Kolín - černí 4:7

          Komentář trenéra Zdeňka Chlupa: „O víkendu jsme ve sportovní hale Borky v Kolíně nastoupili do druhého turnaje v novém roce, bohužel bez brankáře, který onemocněl. Čekali nás soupeři z Hořovic, Rakovníka a Kolína. První zápas jsme v úvodu utkání zaspali, nicméně ještě v první půli jsme začali diktovat tempo hry, zlepšili pohyb na hřišti, důrazně napadali a vytvářeli si krásné šance. Zaslouženě jsme zápas z 0:2 otočili na 7:2. Síly však po vánoční pauze chybí a to se projevilo i v následujících zápasech, které jsme vždy s přehledem vedli a v druhé části zápasu s vyšší únavou jsme se často uchylovali k jednoduchému řešení, málo vnímali spoluhráče a nenabízeli se. Turnaj nám znovu ukázal, jakým směrem je třeba jít a na čem pracovat, my se poučíme a příště zvládneme lépe. Chlapci se opět vydali ze všech sil, zahráli vyrovnané souboje a pěkně si zasportovali.“

          Liga přípravek 3+1 - skupina 3

          Předvýběr.CZ Florbal MB Black vs. Florbalová akademie MB - bílí 7:8
          Předvýběr.CZ Florbal MB Black vs. Prague Tigers Grey 2:7
          BLACK ANGELS 2015 vs. Předvýběr.CZ Florbal MB Black 5:6
          Předvýběr.CZ Florbal MB Black vs. FBK Fat Pipe Vosy Praha 7:5

          Komentář trenéra Václava Mlsny: „Na turnaji jsme odehráli čtyři vyrovnaná utkání. Všechny zápasy měly skvělou atmosféru a náboj. Na úvod jsme v boleslavském derby těsně podlehli Akademii 7:8. Další zápasy byly také velmi vyrovnané, ale v nich jsme byli už šťastnější my. S kluky se zaměřujeme více na kombinační hru a musím říct, že pár skvělých akcí bylo k vidění. Do dalších tréninků půjdeme opět na plno a věřím že naší hru posuneme zase o kousek dál. Musím kluky pochválit za skvělé výkony a rodičům chci poděkovat za hlasitou podporu."

          Liga přípravek 3+1 - skupina 3

          Předvýběr.CZ Florbal MB White - Předvýběr.CZ Florbal MB Blue 4:4
          Předvýběr.CZ Florbal MB White - FbŠ Bohemians Praha 4 pruhovaní 0:5
          Florbalová akademie MB- zelení - Předvýběr.CZ Florbal MB White 4:3
          FBC Pitbulls Kolín - černí - Předvýběr.CZ Florbal MB White 0:5


          Komentář trenéra Petr Novotného: „Přípravka White měla velmi pomalý a ospalý start do prvního utkání, které se nám však podařilo výsledkově zachránit. S každým zápasem se naše výkony zlepšovaly. Musíme zapracovat na naší posedlosti dávat branky. Tam vidím rezervy. Jinak byl turnaj povedený. Ve dvou trojkách si všichni dosyta zahráli."

          Liga přípravek 3+1 - skupina 3

          Předvýběr.CZ Florbal MB White vs. Předvýběr.CZ Florbal MB Blue 4:4
          Předvýběr.CZ Florbal MB Blue vs. FBC Pitbulls Kolín - černí 5:0
          Florbalová akademie MB- zelení vs. Předvýběr.CZ Florbal MB Blue 3:1
          Předvýběr.CZ Florbal MB Blue vs. FbŠ Bohemians Praha 4 pruhovaní 5:7

          Komentář trenéra Petra Novotného„Přípravka Blue přinesla do vysokého koše vysoké tempo a tvrdé souboje. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná. Z turnaje si vezmeme určitě další poznatky ohledně našich slabých i silných stránek. Na příští turnaj se dobře připravíme.“

          Liga přípravek 3+1 - skupina 3

          Florbal MB Akademie Kosmonosy vs. Wizards DDM SO Praha 10 white 7:2
          Florbal MB Akademie Kosmonosy vs. Floorball Club FALCON blue 4:2
          OC Šestka Tatran Střešovice vs. Florbal MB Akademie Kosmonosy 0:8
          Florbal MB Akademie Kosmonosy vs. FBC Pitbulls Kolín - zlatí 9:1


          Komentář trenéra Ondřeje Štrojsy: „Akademie Kosmonosy se v neděli zúčastnila dalšího turnaje přípravek ve Staré Boleslavi. Sehráli jsme celkem čtyři zápasy s bilancí tři výhry a jedna prohra. V prvních třech zápasech jsme měli jasnou převahu ve všech situacích. Velmi aktivní obrana dávala základ pro útočné akce s přesnou koncovkou. Soupeře jsme mnohdy na velmi dlouhou dobu dostávali pod tlak na jejich polovině hřiště. Poslední zapas sice skončil v náš neprospěch, ovšem herně byl vyrovnaný a v druhé osmiminutovce tempo hry udávala opět Akademie Kosmonosy. Chtěl bych naše hráče pochválit, od začátku školního roku je v jejich hře znát obrovský progres. Tuto neděli byla radost jejich hru sledovat."

          Zpracoval: Karel Schamberger