Výsledky mládežnických týmů o víkendu 27. a 28. ledna
29. ledna 2024

Výsledky mládežnických týmů o víkendu 27. a 28. ledna

Dorostenci porazili ve šlágru jejich víkendu Tatran Střešovice 6:3. Své zápasy odehráli i starší žáci a elévové. Premiéru si připsal na lavičce starších žáků white trenér Marek Ulík.

1. liga dorostenců

       Převýběr.CZ Florbal MB - FBC Česká Lípa 1:3
       H TEST Tatran Střešovice - Převýběr.CZ Florbal MB 3:6

       Komentář trenéra Jakuba Bíny: „Hlavním cílem dne byly neherní věci, protože se blíží play-off. Mám z toho dobrý pocit. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně. První zápas jsme nechytli vůbec začátek a po půl minutě prohrávali 0:2. Od té doby to byl zápas na jednu branku. Bohužel v zakončení to vypadalo, že máme hokejky zahnuté na druhou stranu. Volili jsme špatná řešení, spousta střel šla mimo bránu. Nutno podotknout, že Lípa má skvělého gólmana. Kromě jedné lajny nám chyběla lepší práce křídel v hloubce. Do druhého zápasu jsme šli s tím, že si chceme vybudovat respekt od soupeřů do play-off. To se nám povedlo a skvělým výkonem jsme porazili Tatran. Tentokrát jsme chytli začátek a hlavně byli produktivní. I když jsme prohráli s Lípou, tak jsme odjížděli s dobrým pocitem a chutí do další práce.“ 

       Liga starších žáků - skupina 3

             Předvýběr.CZ Florbal MB Black - Autopronajem Tatran Střešovice 0:4
             FbŠ Bohemians DDM Praha 7 - Převýběr.CZ Florbal MB Black 6:3
             OLYMP FLORBAL Zeus - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 2:5

             Komentář trenéra Jakuba Grubera: „Mládežnický florbalový turnaj, který jsme nedávno absolvovali, byl pro naše týmy výzvou plnou příležitostí k růstu a zlepšení. Můžeme najít pozitivní věci, které nám tato zkušenost přinesla.

             První a nejdůležitější je, že jsme měli příležitost změřit své síly proti týmům, které nám představily skvělou konkurenci. Každý zápas byl příležitostí ukázat, jak dobře umíme spolupracovat jako tým a jak můžeme reagovat na různé herní situace. I když výsledky nebyly vždy v náš prospěch, získali jsme cenné zkušenosti, které nám pomohou v našem dalším rozvoji.

             Důležité je také hledat individuální pokroky a úspěchy. Každý hráč mohl najít chvíle, kdy předvedl skvělý výkon nebo se naučil něco nového. To jsou malé kroky, které nás posouvají vpřed.

             Přestože jsme nebyli vždy na vítězné straně, můžeme si vzít tuto zkušenost jako motivaci a inspiraci k dalšímu tréninku. Turnaj nám poskytl přehled o našich silných a slabých stránkách, což nám umožní cíleně pracovat na zlepšení.

             Celkově lze tedy říci, že i přes ne vždy příznivé výsledky jsme z turnaje odcházeli s cennými zkušenostmi a motivací ke zlepšení. Mládežnický florbal nám opět připomněl, že v každé porážce může být ukrytá šance na vítězství, pokud jsme ochotni se poučit a pracovat na sobě.“

             Přebor starších žáků - skupina 3

                   FAT PIPE Traverza Chodov - Předvýběr.CZ Florbal MB White 1:1
                   T.J. Sokol Šestajovice - Převýběr.CZ Florbal MB White 5:4
                   Předvýběr.CZ Florbal MB White - Viking TJ Kobylisy B 2:3
                   Předvýběr.CZ Florbal MB White - Florbal Neratovice 0:3

                   Komentář trenéra Marka Ulíka: „8. kolo přeboru starších žáků nás přivedlo na nám známou palubovku do pražských Kobylis. Čekaly na nás čtyři zápasy s týmy, které jsou v tabulce postavené výše než my. Při své trenérské premiéře jsem hráčům řekl, ať se florbalem bavíme a jdeme si pro body. V prvním zápase jsme byli zaskočeni hned po osmi vteřinách, nepozornost na naší straně a prohráváme 0?1. Ovšem bojovností a zápalem jsme vyrovnali a skóre udrželi, bod je doma. Druhý zápas bavil mě i hráče. Vyhraná první půlka naznačovala, že jdeme správným směrem. V druhé půlce jsme začali dělat chyby v obraně, nedařila se kombinace a přechod do útočného pásma. Šestajovice tak zápas otočily. S neúspěšnou kombinací, chybami v rozehrávce jsme se poté potýkali v obou zbývajících zápasech. Problém přechodu středního pásma, klidné a cílené přihrávky jsou naše problémy, na kterých je nutné pracovat. Každopádně je třeba vyzdvihnout týmovost, snahu a zápal do hry. Pochválit musím gólmana, naši Aničku a nejlepšího střelce víkendu "Jáju" Paradýse. Děkuju celému týmu, nevzdal se. Nabrali jsme nové zkušenosti a poznatky."

                   Liga starších žáků - skupina 3

                   Florbal MB Akademie Luštěnice - FBC Slavia Praha 2:2
                   Florbal MB Akademie Luštěnice - BUTCHIS 1:0
                   Kralupy Wolves - Florbal MB Akademie Luštěnice 2:1

                   Komentář trenéra Lubomíra Krkošky: Bude doplněn.

                   Liga elévů 3+1 - skupina 3

                         Předvýběr.CZ Florbal MB Black - Tatran Střešovice 7:11
                         FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 5:4
                         ACEMA Sparta Praha WHITE - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 6:8
                         Předvýběr.CZ Florbal MB Black - Black Angels 2013 4:7

                         Komentář trenéra Ondřeje Vaňka: „Turnaj na Tatranu začal netradičně přesunem na poslední chvíli do studené nafukovačky. Na naši hru to nemělo negativní dopad, s domácími jsme odehráli náš nejlepší zápas dne. Vysoké tempo a tah na branku zdobily oba týmy. Většinu vyrovnaného zápasu jsme vedli, ale Tatran kvůli našim chybám v závěru nakonec vyhrál. Škoda, že jsme konec zápasu neustáli v hlavách, sami jsme se připravili o možnost zabojovat o výsledek. Podařený výkon jsme předvedli i v zápase proti Black Angels, zaslouženě jsme vyhráli. 

                         Slabší chvilka přišla v utkání proti Chodovu, kterému se zápas naopak vydařil. Sice jsme měli více ze hry, ale soupeř dokázal být v protiútocích velmi nebezpečný. My jsme střelecky selhali, především neproměněné šance nás stály zápas, prohra 4:5. I tak si kluci věřili, že porazí Spartu a tak se po napínavém průběhu stalo. Děkuji rodičům za pomoc s organizací a podporu, borcům patří dík za výkony i chování.“

                         Liga elévů 3+1 - skupina 3

                               Florbal Jesenice - Předvýběr.CZ Florbal MB White 1:6
                               Prague Tigers Orange - Předvýběr.CZ Florbal MB White 3:7
                               Předvýběr.CZ Florbal MB White- FBC Draci modří 9:5
                               Předvýběr.CZ Florbal MB White- Florbalová akademie MB 9:4

                               Komentář trenéra Jiřího Dvořáka: „V turnaji, který jsme odehráli v domácím prostředí, jsme výsledkově zvládli všechny zápasy. Místy jsme předváděli hezké akce. Lehčí polevení přišlo v první polovině v zápasu s FA MB. Naštěstí jsme se srovnali a zápas zvládli. Děkuji hráčům za turnaj a rodičům za podporu."

                               Liga elévů 3+1 - skupina 3

                                     TJ Sokol Pterovice I.- Předvýběr.CZ Florbal MB Blue 7:5
                                     Předvýběr.CZ Florbal MB Blue - FBC Kutná Hora - bílí 4:7
                                     DDM Horní Počernice Orka - Předvýběr.CZ Florbal MB Blue 3:1
                                     Předvýběr.CZ Florbal MB Blue - Wizards DDM SO Praha 10 grey 6:3

                                     Komentář trenéra Jana Vocáska: „Tento turnaj jsme hráli na domácím hřišti v Mladé Boleslavi. První zápas jsme nastoupili vlažně a nechali si dát zbytečně góly. Druhá půlka byla lepší a dokázali jsme vyrovnat a dlouhou dobu jsme skóre drželi. Bohužel nakonec jsme prohráli. Druhý zápas jsme bojovali, ale stále to na vítězství nestačilo. Třetí byl těžký soupeř a bylo to hodně o emocích. Prohráli jsme 1:3, ale herně jsme byli o mnoho lepší. Poslední zápas jsme se dočkali výhry a mohli jsme se radovat. Děkuji rodičům za pomoc u časomíry. Děkuji za super atmosféru rodičům."

                                     Zpracoval: Karel Schamberger