58_20240612_150723.jpg
73_20240712_104225.png
2377_20240527_124159.jpg

O brankáře Bolky bude pečovat Jakub Víšek

Novým trenérem brankářů v Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav se stane Jakub Víšek. Pečovat bude o všechny gólmany napříč klubem včetně působení v realizačním týmu superligového mužstva. S Bolkou se domluvil na tříleté spolupráci od 1. července.

Šestadvacetiletý Jakub Víšek byl dosud spojený zejména s pardubickým florbalem, kde jako brankář prošel mládežnickými kategoriemi až k působení v nejvyšší soutěži. Postupně se začal věnovat také trénování - pracoval s mládeží s primárním zaměřením na brankáře a současně se v posledních letech věnoval také gólmanům superligového týmu. Nedávno vedl pardubické starší žáky na závěrečném turnaji Mistrovství České republiky právě v Mladé Boleslavi. V aktuálním cyklu je také trenérem brankářů české reprezentace juniorů. 

„V Česku je nesmírně těžké najít trenéra brankářů, který by měl erudici a standard práce na takové výši, aby mohl spolupracovat s Bolkou, kde jsou nároky definované naši sportovní úrovni. Od roku 2016 tu působil Milan Peterka, který odvedl skvělou práci a ve velké míře stojí za vzestupem Lukáše Bauera v předchozím období. Před minulou sezonou už nám nebyl schopný poskytnout tolik prostoru s ohledem na své pracovní vytížení, ale ve svízelné situaci nám i tak pomohl. Cítili jsme však závazek vůči naši brankářům, abychom našli plnohodnotnější řešení, a moc mě těší, že jsme uzavřeli dohodu s Jakubem Víškem, na čemž se výrazně podílel náš sportovní manažer Marek Chlumský. Jakub se chce dlouhodobě věnovat práci s brankáři, chce na sobě pracovat a u nás získá prostředí, ve kterém může růst. Vnímáme hodně synergií díky tomu, že zažil spolupráci s Romanem Vítkem, který je nyní trenérem brankářů seniorské reprezentace, zároveň dlouhodobě působí i po boku Láďi Štancla a v Bolce bude mít příležitost pracovat s brankáři, kteří jsou aspirují na pozici v juniorské reprezentaci. Významná část jeho úvazku bude orientovaná právě na práci s mládeží. Za přínos také považuji, že se do Mladé Boleslavi přestěhuje,“ řekl generální manažer Bolky Tomáš Pacák. 

„Angažmá v Bolce vnímám jako obrovskou příležitost pro svůj trenérský i osobní rozvoj. Bude to pro mě poprvé, co měním klub, a tak jsem samozřejmě trochu nervózní. Spíš ve mně ale převažuje natěšenost z toho, že budu moci poznat, jak funguje jiné prostředí než to, na které jsem byl zvyklý. Věřím, že se dokážu rychle aklimatizovat a začnu brzy přispívat k tomu, aby se Bolka posunula ještě na vyšší level, než je teď,“ řekl Jakub Víšek.