I z druhého venkovní utkání vrcholové fáze Poháru Českého florbalu si Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav veze domů vítězství. Na hřišti Goldea Panthers Otrokovice zvítězila Bolka 20:2. V pátek 22. srpna se úřadující čeští mistři poprvé představí doma, mezinárodní přípravné utkání začíná v 18.30 hodin v Městské sportovní hale.
Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav pokračuje ve vrcholové části Poháru Českého florbalu proti Goldea Panthers Otrokovice. Hraje se ve neděli 17. srpna v SH Štěrkoviště Otrokovice od 17.30 hodin.
Až patnáct florbalistů reprezentujících na Světových hrách v Číně se může v závěru srpna představit na mladoboleslavském mezinárodním turnaji ŠKO-ENERGO CUP 2025. Mezi hlavní hvězdy bude patřit Švéd Oskar Hovlund z Linköpingu. V Městské sportovní hale se bude hrát od středy 27. srpna do neděle 31. srpna. Vstupenky jsou v prodeji v síti Enigoo přes web sko-energocup.cz.
Florbalisté z klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav Lukáš Bauer, Adam Delong, Adam Hemerka a Filip Zakonov pomohli české reprezentaci mužů k bronzu na Světových hrách v Číně. V bitvě o třetí místo porazili Švýcarskou 7:2 a spravili si chuť po hořké semifinálové porážce 4:5 v prodloužení se Švédském, které později dosáhlo na zlato.
FbŠ Bohemians - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav neděle 18. února, 17.00 hodin, UNYP ARENA Matchcenter a on-line přenos na ceskyflorbal.cz Videopřenos na ceskyflorbal.tv Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga
Slovo trenéra před utkáním
Kouč Bolky Joonas Naava: „Pro oba týmy to bude velmi důležité utkání ve dvou směrech: jde o konečné umístění po základní části a také přípravu na play off. Proto si myslím, že to může být zápas s vysokou intenzitou a emocemi z obou stran. S Bohemkou jsme v této sezoně hráli už čtyřikrát, takže se oba týmy dobře znají. Navíc oba týmy vstřelily v lize nejvíce gólů. Ale samozřejmě jsem zvědavý, jestli Bohemians a Bedla (Michal Jedlička) zaparkují autobus před brankou, jako to udělali v pohárovém zápase v prosinci, nebo to bude otevřenější zápas jako některé předchozí zápasy s nimi. To hodně ovlivní, jaký zápas to bude. Máme za sebou kompletní tréninkový týden a tým se zdá být fit, takže už se těším na režim play off s vysokou intenzitou od přípravy až do konce.“
Fakta o soupeři
FbŠ Bohemians
Umístění v aktuálním ročníku Livesport Superligy: 6. místo, 45 bodů Nejproduktivnější hráč v probíhající sezoně: Jaroslav Petrák 59 bodů (37+22) Trenéři: Michal Jedlička
Tři taháky utkání
Konec základní části se přibližuje. Poslední tři zápasy zbývají Bolce do konce základní části. Navíc tým Joonase Naavy bojuje o prvenství v tabulce společně s Tatranem. Bohemians ztrácí tři body na pátou Spartu, ale zároveň se mančaft Michala Jedličky musí koukat za sebe, kde se na zelenobílé s tříbodovým odstupem dere Liberec.
Každá série jednou končí... Mladá Boleslav vyhrála již osm zápasů v řadě. Bohemians si vzali tři body vždy z posledních pěti duelů. Jedna série v neděli s jistotou skončí. Tatran má stejně bodů jako Bolka, ale zápas k dobru, takže aby vůbec Středočeši mohli na prvenství pomýšlet, tak musí bodovat v každém zápase a navíc doufat ve ztrátu Tatranu.
Navýšení milníku na nemožné. Bolka překonala loňský gólový rekord v základní části, který držel Tatran s 253 brankami. Už v zápase s Vítkovicemi mladoboleslavští tatranskou metu boleslavští překonali a momentálně mají na kontě branek 270. Trenér Bolky Joonas Naava se nechal slyšet, že by tento milník rád „znemožnil“ jiným týmům pro další roky. Přiblíží se Bolka hranici 300 gólů?
Koho sledovat
Michal Sládek (Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav)
V předešlém utkání s Bohemians vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci. Momentálně je v obrovské formě, když v posledních pěti zápasech vždy skóroval.
Jaroslav Petrák (FbŠ Bohemians)
Nejlepší střelec Livesport Superligy. S 37 přesnými zásahy je i před Jiřím Curneym. Je také nejnebezpečnějším hráčem v přesilovkách Bohemky, jelikož ty dokázal proměnit už devětkrát.