58_20240612_150723.jpg
57_20240612_150618.jpg
2165_20230901_191519.jpg

PREVIEW: V úterý doma proti České Lípě

Základní část Livesport Superligy 2023/2024 začíná. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav v dohrávce 1. kola nastoupí proti FBC 4CLEAN Česká Lípa. Hraje se v úterý 12. září v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi ve speciálním, dopoledním čase v 10.00 hodin pro žáky mladoboleslavských škol.

Fakta o utkání

1. kolo Livesport Superligy

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FBC 4CLEAN Česká Lípa
úterý 12. září, 10.00 hodin, MSH Mladá Boleslav
Matchcenter a on-line přenos na ceskyflorbal.cz
Videopřenos na ceskyflorbal.tv
Rozhodčí: Tomáš Novák, Jiří Kropáček

Slovo trenéra před utkáním

Kouč Bolky Joonas Naava: „Z přípravy mám dobrý pocit, máme za sebou hodně zápasů, navíc mnoho z nich proti zahraničním soupeřům. To nám pomohlo zjistit, jak na tom skutečně jsme. Hru Bolky jsme se snažili trochu upravit, a přestože jsme teprve na začátku a stále se máme v čem zlepšovat, myslím, že jsme na dobré cestě. 

Česká Lípa je dobrá v defenzivní práci a zároveň má nebezpečné a zkušené individuality, na které si musíme dát pozor. Zápas se bude hrát v dopoledním čase, takže se musíme o to lépe připravit. 

Z týmu cítím hlad do nové sezony. Chceme bojovat o titul a prokázat to v každém jednotlivém zápase. Teď jsme na začátku a těším se, co naši hráči v úterý předvedou na hřišti.“

Fakta o soupeři

FBC 4CLEAN Česká Lípa

Umístění v minulé sezoně Livesport Superligy: 11. příčka
Nejproduktivnější hráč v minulé sezoně Livesport Superligy: Radek Krajcigr 60 bodů (39+21)
Bývalí hráči Bolky v týmu soupeře: Jakub Jirsa, Radek Krajcigr, Radim Křenek, Štěpán Slaný, Daniel Štěrba
Trenér: Vladimír Trčka 

Tři taháky utkání 

Naava poprvé. Superligovou premiéru na mladoboleslavské lavičce zažije nový hlavní kouč Joonas Naava. Třiačtyřicetiletý Fin převzal tým v květnu, během přípravy s ním vyhrál domácí ŠKO-ENERGO CUP i Umeå Scandic Cup ve Švédsku a teď se poprvé postaví na střídačku do boje o ligové body. 

Kolik dorazí školáků? Už je tradicí, že florbalová sezona v Mladé Boleslavi začíná speciálním zápasem pro mladé návštěvníky ze základních škol z města i okolí. Tak kolik jich dorazí letos? Loňský souboj se stejným soupeřem jich sledovalo v Městské sportovní hale 755 a vytvořili parádní atmosféru. 

Křenek místo Tichého. Česká Lípa mezi sezonami přišla o svou letitou tvář z defenzivy, Milan Tichý kývl pražskému Chodovu. V jiném týmu z hlavního města ale Severočeši našli solidní náhradu. Ze Sparty do České Lípy zamířil Radim Křenek. Superligovou premiéru v novém dresu tak zažije na místě, kde strávil osm sezon. 

Koho sledovat 

Jakub Vařecha (Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav) 

Nováček v týmu z FBŠ Hattrick Brno je nejmladším hráčem na letošních soupiskách všech mančaftů Livesport Superligy, narodil se 25. prosince 2006. V šestnácti letech, osmi měsících a 18 dnech může zažít premiéru v nejvyšší soutěži. 

Štěpán Slaný (FBC 4CLEAN Česká Lípa)

A hned první kolo v Mladé Boleslavi zároveň může být soubojem nejmladšího a nejstaršího borce v Livesport Superlize, protože na českolipské barikádě se pro změnu do boje chystá Štěpán Slaný, jemuž v den utkání bude 40 let, 7 měsíců a 13 dnů.