Trenér juniorů o play-off i budoucnosti. A děkuje rodičům
22. března 2022

Trenér juniorů o play-off i budoucnosti. A děkuje rodičům

Junioři Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav ukončili svou pouť ligovou sezonou 2021/2022 ve čtvrtfinále play-off. Jejich hlavní trenér Martin Šácha vnímá průnik mezi TOP 8 kladně a nadějeplně směrem k budoucnosti.

Boleslavský tým na počátku sezony zvládl kvalifikaci beze ztráty bodu, čímž se dostal mezi 12 elitních českých družstev. Do dlouhodobé fáze vstoupil sedmi výhrami v řadě, nakonec skončil pátý a postoupil rovnou do osmifinále play-off. V něm naplnil roli favorita proti Zlínu, ve čtvrtfinále už byl Chodov nad boleslavské síly. 

„Musíme si přiznat, že play-off nám ukázalo aktuální realitu. V osmifinále mě překvapila kvalita zlínského týmu, myslím si, že jsme soupeře v hlavách trochu podcenili. V prvním zápase mi od některých hráčů chybělo větší nasazení a chuť hrát, což se dá u mladších hráčů omluvit nervozitou z prvního play-off. Tím jsme ale vyslali signál, že s námi soupeř může hrát vyrovnaný zápas a to se stalo,“ vrací se boleslavský trenér Martin Šácha k duelům se Zlín Lions (doma 7:5, venku 3:2 v prodloužení). 

„Na druhou stranu i díky těmto okolnostem byl postup do čtvrtfinále cennější. Pro kluky, kteří zůstávají v juniorské kategorii, je to zároveň velmi důležitý a základní předpoklad pro to, abychom v příští sezoně mohli udělat minimálně o krok navíc,“ říká kouč Šácha.

A čtvrtfinále s Chodovem? „Navzdory vysokým porážkám 1:7 a 1:8 ve mně převažují spíše kladné pocity. Negativní rozhodně byla třetí třetina v prvním zápase, kdy jsme utkání již vzdali a pouze ho dohrávali. Druhý zápas byl svým průběhem velice podobný s tím rozdílem, že jsme hráli až do posledního hvizdu a většina hráčů se přiblížila svému maximu. Chodov měl několik vyspělých, rozdílových hráčů a ti svou roli splnili,“ hodnotí Šácha.

Je potřeba hledět dopředu, neuspokojit se, další výzvy brzy přijdou. „Pokud chceme být v budoucnu úspěšnější, není jiné cesty, než stále zvyšovat efektivitu naší práce a je na každém hráči, aby z ní vytěžil maximum. Děkuji celému týmu za spolupráci v této sezoně a také děkuji rodičům, že své kluky maximálně podporují,“ dodal Šácha.

FOTOGALERIE: 2. čtvrtfinále CE soutěže juniorů: Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FAT PIPE Florbal Chodov