Trenéři hodnotí Ostravské hry 2022
30. května 2022

Trenéři hodnotí Ostravské hry 2022

Poslední květnový víkend patřil výpravě na Ostravské hry 2022, kde se představilo všech šest mládežnických kategorií Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. Junioři svou kategorii ovládli, přípravka skončila stříbrná, na hezké výsledky dosáhla i další družstva. A jak průběh turnaje viděli trenéři jednotlivých týmů?

Václav Mlsna, trenér kategorie B09 (přípravka)

„S přípravkou jsme se poprvé zúčastnili vícedenního turnaje. Celý víkend hodnotím velmi pozitivně. Kluci byli hodní a vytvořili skvělou partu. Celková pohoda v týmu se přenesla i na hřiště. Kluci předváděli skvělé výkony i přesto, že poprvé hráli „pětkový“ florbal. Celkem jsme odehráli sedm utkání a jen jednou prohráli. Zaslouženě jsme tedy skončili na krásném druhém místě, se stejným počtem bodů jako první tým. Rozhodl vzájemný zápas. Za celý trenérský tým musím pochválit všechny kluky za skvělou reprezentaci klubu a poděkovat rodičům za skvělou podporu. Občas to vypadalo, jako bychom hráli zápasy na domácím hřišti. Rodiče vytvořili skvělý „kotel“. Už teď se těšíme na další turnaj do Brna.“

Tadeáš Chroust, trenér kategorie B11 (elévové)

„Na turnaj jsme se všichni hodně těšili. Bohužel z důvodu řady omluvenek jsme do Ostravy neodjeli v plné sestavě. První dva páteční zápasy jsme zvládli výsledkově i herně. V sobotu jsme úplně nezvládli první ranní zápas. Bohužel musím říct, že jsme soupeři darovali vítězství. Během celého zápasu jsme se nedokázali dostat do tempa a dostat soupeře víc pod tlak, ze kterého bychom vstřelili branky. V posledním utkání jsme si zastříleli, zároveň jsem rád, že jsme udrželi nulu v obraně. V následném play-off jsme narazili na velmi nepříjemný Přerov. Na začátku zápasu jsme neproměnili řadu slibných brankových příležitostí. Soupeř měl ve svém týmu několik rozdílových hráčů, kteří mu zajistili pohodlný náskok ve skóre, které jsme již nedokázali dohnat. I tak musím všechny hráče pochválit, že zápas nevzdali a bojovali až do konce, i když to na konečné vítězství nestačilo. Během turnaje se ve hře objevily věci, kterým se věnujeme v poslední době na tréninku. Věřím, že si hráči celý víkend užili. Zažili jsme spoustu srandy a zážitků. Budu se těšit na další turnaj. Děkuji hráčům za jejich výkony.“

Marek Korych, trenér kategorie B13 (mladší žáci)

„Ostravské hry nám ukázaly, na čem musíme pracovat. Týmy z Moravy hrály celkově lepší florbal a to se odrazilo na výsledcích. Kluky musím pochválit za jejich nasazení v každém zápase a bojovnost do posledních chvil. Věřím, ze nám turnaj v Ostravě jen pomůže a se poučíme z chyb.“

Jakub Bína, trenér kategorie B15 (starší žáci)

„Turnaj se mi těžko hodnotí. Los nám přidělil do skupiny slabší soupeře a pak jsme ve čtvrtfinále narazili na silné Vítkovice. Na starší žáky to byl velice slušný zápas, který musel diváky bavit. Emoce nechyběly. Bohužel jsme dostali dva laciné góly a to se nemůže v takovém zápase stát. Kluky chválím za výborné přepnutí do jiného stylu obrany a také za bojovnost až do úplného konce. Častokrát nás v minulosti položilo, když jsme prohrávali, ale tentokrát se to nestalo a byla vidět velká chuť vyrovnat. Bohužel větší kvalita byla na straně soupeře a zaslouženě vyhrál. Jsem rád, že jsme si na turnaji zahráli i se slabšími soupeři, se kterými se v lize nepotkáme. I takové zápasy je dobré hrát a sledovat chování jednotlivých hráčů. Je jiné hrát proti slabšímu a naopak proti silnějšímu soupeři. Byly to pěkně společně strávené tři dny.“

Jiří Stožický, trenér kategorie B17 (dorostenci)

„Turnaj v Ostravě byl pro dorost jedním z posledních turnajů, než se pro novou sezonu překlopí kategorie - proto jsme si ho chtěli užít herně i týmově. Zápasy ukázaly, že se přes krátké volno, které jsme si po sezoně dali, žádný zázrak nestal. Pořád nás trápí podobné věci, na nichž musíme pracovat. Máme nastavené cíle, které se snažíme v trénincích, zápasech a turnajích plnit a zaměřili jsme se na ně i v Ostravě. Postup do čtvrtfinále hodnotím pozitivně, turnaj určitě splnil svůj účel.“

Martin Šácha, trenér kategorie B19 (junioři)

„Turnaj hodnotím celkově pozitivně, nejen výsledkově, ale především herně. Jsem rád, že se nám po většinu času dařilo mít ve hře věci, které jsme chtěli. Ve všech zápasech ve skupině jsme byli technicky lepším týmem a zaslouženě jsme je zvládli. Čtvrtfinálové utkání proti TJ Slovan Havířov bylo náročné, soupeř byl fyzicky velmi vyspělý a hrou na hranici pravidel nám zápas znepříjemňoval. Bylo důležité, že jsme udrželi pozornost na náš výkon a díky tomu jsme uspěli. Semifinále proti FBC Intevo Třinec bylo divácky celkem atraktivní, především díky výborné atmosféře, kterou vytvořili fanoušci soupeře.  V první polovině zápasu jsme si připravili několik gólových šancí, ale nepodařilo se nám je proměnit a kvůli tomu se hrál vyrovnaný zápas. V druhé polovině se nám dařilo být produktivní a to rozhodlo. Finále proti 1. SC TEMPISH Vítkovice bylo velmi opatrné, oba týmy měly již za sebou porci zápasů, takže ani tempo nebylo příliš vysoké. Bylo klíčové, že se nám dařilo hrát kvalitně na míčku, dělat minimum chyb v rozehrávce a díky tomu jsme si vytvořili dostatečné množství šancí a naštěstí jsme čtyři z nich proměnili. Jednalo se o poslední turnaj za juniorskou kategorii pro hráče ročníku 2003, tak jsem i za ně rád, že uzavírají mládežnickou kapitolu symbolicky zlatou tečkou.“

Celkové hodnocení vedoucího zájezdu Tadeáše Chrousta

„Už v minulém roce jsme přemýšleli o účasti na jiném turnaji, než kterých jsme se dosud jezdili. Když se naskytla příležitost zúčastnit se nově vznikajícího turnaje v Ostravě, rozhodli jsme se jít do toho. Pojali jsme turnaj jako celoklubovou akci a vyjeli do Ostravy se šesti týmy od kategorie přípravky po juniory. Díky vstřícnosti pořadatelů jsme vše organizačně zvládli. Zároveň jsem od pořadatelů cítil, že jsou rádi, že jsme do Ostravy z Mladé Boleslavi dorazili v takovém počtu. Jsem rád, že jsme během turnaje neřešili výrazný problém. Drobné problémy jsme vždy operativně zvládli.

Z vlastní zkušenosti z mládežnických let si pamatuji, že turnaje v Ostravě měly svoje kouzlo a mám z nich spoustu zážitků. Věřím, že se stejným pocitem odjížděli i naši hráči. Během turnaje jsme nastoupili proti týmům, proti kterým běžně nehrajeme. Někteří naši hráči poznali nový kraj, nové město. Mladší žáci měli možnost díky vylosování v soutěži si prohlédnout Bolt Tower. Díky tomu všemu turnaj splnil účel. 

Velkou radost mi udělala i hojná účast rodičů, kteří vážili tak dlouhou cestu a podpořili hráče v zápasech napříč všemi kategoriemi. Nejpočetnější fanklub měli kluci z přípravky. Rodiče během všech zápasů svoje kluky hlasitě podporovali a vytvořili jim domácí atmosféru a turnaj si po všech směrech užili. Z turnaje jsme si jako klub odvezli i dva cenné kovy. Přípravka vybojovala stříbro, když během turnaje prohrála jeden zápas a šest jich vyhrála. Junioři neprohráli ani jeden zápas a po zásluze odvezli zlaté medaile.

Již teď myslíme na další velký turnaj, který se odehraje na konci června v Brně. Z Mladé Boleslavi do Brna vyjede opět šest týmů. Děkuji všem hráčům za reprezentaci klubu a rodičům za podporu.“

Bolka Camp 2022: Přihlášky do 17. června!

www.bolkacamp.cz