Otrokovice - Boleslav 1:12, poprvé venku a přesvědčivě
24. září 2022

První cesta za soupeřem v Livesport Superlize 2022/2023 dopadla pro Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav solidně. Obhájci titulu zvítězili na hřišti PSG Panthers Otrokovice 12:1. Teď následuje reprezentační přestávka, po ní Bolka nastoupí v pátek 7. října od 19.00 hodin doma proti Ostravě.

PSG Panthers Otrokovice - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 1:12 (1:2, 0:5, 0:5)

Branky a nahrávky: 18. Grich (Hrabal) - 14. Suchánek (Natov), 19. Tomašík (Natov), 25. Bína (Zoufalý), 27. Tomašík (Natov), 33. Sládek (Tomašík), 34. Pěnička (Tomašík), 38. Natov (Beneš), 47. Suchánek (Krebner), 49. Tokoš (Pěnička), 51. Bína (Chroust), 57. Zakonov (Natov), 60. Natov (Suchánek). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváků: 124.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Hanuš - Zakonov, Suchánek, Krebner, Gruber, Koláčný, Seibert - Sládek, Tomašík, Natov - Tokoš, Beneš, Pěnička - Bína, Zoufalý, Chroust.

Po třech domácích představeních, v nichž Bolka získala šest bodů ve speciálních dopoledních zápasech určených školákům, se tým trenéra Petra Novotného poprvé vydal na hřiště soupeře, konkrétně do Otrokovic.

A ačkoliv na Suchánkovu úvodní trefu reagoval domácí Grich, od té chvíle už hosté měli utkání pod kontrolou. Do šaten šli s vedením 2:1 díky zásahu Tomašíka a ve druhé třetině o svém vítězství definitivně rozhodli pěti brankami, na které navázali dalšími pěti zásahy v závěrečné dvacetiminutovce.

V posledním zářijovém týdnu jsou na programu reprezentační soustředění seniorského národního týmu i výběrů do 23 a 19 let, kam zamíří z Mladé Boleslavi v součtu dvanáct hráčů.

Po pauze Bolka nastoupí v 5. superligovém kole doma: v pátek 7. října od 19.00 hodin ji čeká souboj s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.