Výsledky mládežnických týmů o víkendu 21. a 22. ledna
25. ledna 2023

Dvě mládežnické kategorie vyběhly na hrací plochy o víkendu 21. a 22. ledna. Všem pěti týmům se ve většině případů dařilo, a to nejen výsledkově. Naši nejstarší měli čas na regeneraci, ale v jednom případě se bujaře slavilo, když se našemu juniorskému hlavnímu trenérovi Martinu Šáchovi narodil v pátek 20. ledna syn Matěj.

Liga starších žáků – skupina 3 (Black)

Předvýběr.CZ Florbal MB Black – BLACK ANGELS A 3:1
ACEMA Sparta Praha BLUE - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 6:1
FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 3:8

Komentář trenéra Jakuba Grubera: „Výsledkově povedený turnaj, ale mrzí mě mrzí zápas se Spartou, proti které jsme nepředvedli výkon, který by byl konkurenceschopný s týmy z první trojice, se kterými máme ambice se srovnávat. Proto celkově nemohu hodnotit turnaj tolik pozitivně. Zároveň jsem rád, že jsme schopni předvádět dobrý výkon proti týmům námi podobným. Tým mohu pochválit za plnění některých bodů, které jsme si stanovili do konce sezony a v zápasech jsme je mohli vidět. Hlavně bránění s hokejkou proti čepeli obránce se objevovalo nejvíce. Zároveň je třeba podotknout, že máme velké mezery v základních dovednostech, na kterých je třeba taky pracovat. Těším se na další práci s hráči, kteří mají chuť se zlepšovat.“

Přebor starších žáků – skupina 3 (White)

TJ Sokol Petrovice I. - Předvýběr.CZ Florbal MB White 5:10
Předvýběr.CZ Florbal MB White - Předvýběr.CZ Florbal MB Green 3:6
Předvýběr.CZ Florbal MB White – Viking TJ Kobylisy B 6:1

Komentář trenéra Dominika Beneše: „S klukama jsme vyrazili do Čelákovic. Hráli jsme hned první zapas turnaje, ale i když to bylo poměrně brzo, tak to kluci zvládli a první zapas vyšel dobře. Druhé utkání bylo proti boleslavskému týmu Green. Věděli jsme, že to nebude lehké. Utekl nám začátek zapasu a pak jsme to už neměli jak dotáhnout. Zkoušeli jsme hru v šesti, ve které jsme dokázali vstřelit gól, ale bylo to už pozdě. Poslední zapas o třetí místo jsme hráli proti Kobylisím, dlouho to bylo pouze o jeden gól, ale v druhé půlce zapasu jsme dokázali proměnit šance, které nám soupeř dal a zvítězili jsme 6:1. Děkuju klukům za povedený turnaj a rodičům, kteří přijeli za fandit.“

Přebor starších žáků – skupina 3 (Green)

Předvýběr.CZ Florbal MB Green – TJ Sokol Petrovice I. 7:1
Předvýběr.CZ Florbal MB Green – FbŠ Bohemians Praha 4 bílí 7:8pn

Komentář trenéra Tomáše Feigla: „Další turnaj jsme přeboru starších žáků jsme odehráli v Čelákovicích. V prvním utkání jsme se dobře rozcvičili v utkání proti Petrovicím, které jsme s přehledem zvládli a zvítězili 7:1. Dobrý výkon jsme si přenesli do dalšího zápasu a poprvé v sezoně jsme porazili kolegy z mladoboleslavských Whitů v poměru 6:3. Ve finále jsme se poprvé v sezoně potkali s Bohemkou a vstoupili jsme do zápasu ve velkém stylu a po deseti minutách vedli 5:1. Po kontroverzním vyloučení a inkasovaném gólu v oslabení jsme začali utkání prohrávat v hlavách. V poločase jsme vedli 6:3, ale Bohemka už byla na koni. Náš zmar jsme dokonali ve druhé půli a prohrávali čtyři minuty před koncem 6:7. Ještě jsme se dokázali vrátit a vyrovnali na 7:7. Pět sekund před koncem jsme stříleli do prázdné branky, netrefili a v nájezdech nám lépe technicky disponovaný soupeř nedal šanci. Ale celkově dobrý turnaj, Zlepšit hlavu a jsme králové! Díky za turnaj, TÝME!“