Boleslav – Vítkovice 5:9, bojovný výkon v bitvě o 2. místo nestačil
20. února 2023

Velmi slušně zaplněná Městská sportovní hala hnala domácí Bolku proti Vítkovicím v konfrontačním souboji o druhé místo v základní části Livesport Superligy, ve kterém byl nakonec úspěšnější tým z východu Česka. Bolka byla od začátku tvořivějším týmem, ale nedokázala se prosadit přes výborného gólmana Jasioka. Vítkovice proměňovaly své protiútoky a došly si pro tři body za vítězství 9:5.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:9 (1:2, 3:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 15. Natov (Suchánek), 33. Tomašík (Hemerka), 39. Punčochář (Suchánek), 40. Hemerka (Tomašík), 52. Gašparík (Tomašík) - 6. M. Gattnar (Sidunov), 20. Kaleta (M. Gattnar), 28. R. Gattnar (Vítovec), 34. R. Gattnar (Šindler), 37. Hubálek (Matejčík), 45. R. Gattnar (Besta), 55. R. Gattnar (Delong), 55. Matejčík (Besta), 56. Matejčík (Zubek). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváků: 365.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Hemerka, Suchánek, Punčochář, Gruber, Zakonov, Zoufalý - Gašparík, Tomašík, Natov - Sládek, Krebner, Šebek - Tokoš, Beneš, Bína.

Za elektrizujícího skandování domácích fanoušků začala první perioda, v jejímž začátku byla aktivnější jednoznačně Bolka, která z velkých příležitostí nedokázala vytěžit branku a mezitím nabídla šanci Vítkovicím, které z jedné z prvních svých akcí zápasu skórovaly. Byl to Martin Gattnar, který tečoval z bezprostřední blízkosti nahození až za Bauerova záda. Po dlouhém nátlaku a bezvýsledném snažení přišla rázná střela od kapitána Bolky Jana Natova, která prošla nad ramenem vítkovického brankáře a bylo srovnáno (1:1). Bolka ve svém snažení nepolevila, avšak i nadále se trápila s koncovkou. Těsně před závěrečnou sirénou první třetiny byl u akce znovu Martin Gattnar, tentokrát však v roli asistenta u gólu Štěpána Kalety.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta prvotní. V obrovské šanci se ocitl domácí Sládek, když se  po dvojnásobné dorážce objevil osamocen před prázdnou bránou hostí, avšak jeho střela mířila jen do boční sítě. To, že se bratrům Gattnarům dařilo, potvrdil starší Rostislav dvěma góly za druhou třetinu. Prvně vstřelil branku v 28. minutě zápasu, podruhé jako odpověď na gól Milana Tomašíka. Přesilovou hru následně využil Jakub Hubálek (2:5). Snovou dvouminutovku Bolky zařídilo brněnské duo Punčochář a Hemerka, kteří stáhli dvěma góly na rozdíl jediné branky (4:5). Jak sám Punčochář o přestávkovém rozhovoru pro TVCOM přiznal: „Bude to klíčová třetina celé dosavadní sezony.“

Třetí třetina měla naznačit o tom, kdo se po základní části bude nacházet na druhém místě. V 45. minutě zápasu byly blíže Vítkovice, za které dovršil hattrick Rostislav Gattnar. Následný mohutný tlak Bolky vyvrcholil střelou nejnovější posily Ronalda Gašparíka, která skončila v bráně (5:6). Pět minut před koncem utkání dal čtvrtý gól v zápase Rostislav Gattnar. Po tomto gólu si vzal domácí trenér oddechový čas, ale ani ten týmu nepomohl a šest vteřin po inkasování branky byl míček ve vlastní bráně znovu, tentokrát vstřelil branku Marek Matejčík.

Závěrečný tlak tedy Boleslavi nevyšel, prohrála 5:9 a klesla na třetí místo právě za Vítkovice, na které ztrácí dva body. Vítkovice v posledním kole základní části hrají na Chodově a Boleslav rovněž v Praze proti Black Angels.