Výsledky mládežnických týmů o víkendu 4. a 5. března
8. března 2023

Výsledky mládežnických týmů o víkendu 4. a 5. března

Naši nejstarší mládežnici začali snově a euforicky první sérii zápasů play-off a v osmifinále vyřadili Liberec. Prvně ho v sobotu porazili 6:3, a v nedělním utkání u soupeře muselo rozhodovat až prodloužení, ve kterém jako poslední skóroval náš Jakub Hart. Junioři tedy vyhlíží čtvrtfinále proti Bulldogs Brno. Jak se dařilo dalším týmům, najdete v souhrnu níže.

CE liga juniorů, 1. a 2. osmifinále play-off

Předvýběr.CZ Florbal MB – FBC Liberec 6:3 (4:0, 1:1, 1:2)

Komentář trenéra Martina Šáchy: „Hezký zápas plný soubojů a emocí. Od nás výborný vstup do zápasu, což se ukázalo jako klíčové. Musíme být klidnější v hlavách a soustředit se jen na to co chceme předvést na hřišti.“

FBC Liberec - Předvýběr.CZ Florbal MB 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Komentář trenéra Martina Šáchy: „Obě utkání s Libercem byla velmi vyrovnaná, rozhodovaly detaily. Jsem rád, že jsme šťastnější tým, ale myslím, že jsme si to zasloužili. Podali jsme velmi koncentrovaný výkon po celé utkání, soustředili jsme se jen na věci, které vedly k úspěchu. Za to patří klukům velké díky a gratulace, jedeme dál! Díky soupeři za férovou sérii.“

Liga starších žáků – skupina 3

Předvýběr.CZ Florbal MB Black – ACEMA Sparta Praha BLUE 1:11
Kanonýři Kladno modří – Předvýběr.CZ Florbal MB Black 4:1
Převýběr.CZ Florbal MB Black – FbŠ Bohemians DDM Praha 7 1:2

Komentář trenéra Jakuba Grubera: „Těžké vystřízlivění po minulém turnaji. Ale nemůžeme se ničemu divit, máme za sebou jarní prázdniny, tréninkový týden nebyl vůbec ideální, takže tomu odpovídal výkon i výsledky. Mrzí mě, že zrovna tento výkon jsme předvedli v domácím prostředí, kdy na náš tým dochází nejvyšší divácká kulisa. Je třeba turnaj hodit za hlavu a vzít si ponaučení do příště, vím, že další turnaje už budou zase kvalitní z naší strany. Nicméně ocením výkony mladých hráčů, kteří dostali možnost vyzkoušet si ligu starších žáků, ač jsou věkově stále mladší. Kluci bojovali a předvedli slušný výkon. Věřím, že nejen pro ně, ale pro všechny, kteří se turnaje zúčastnili, to bude impuls pracovat tvrdě dál.“

Přebor starších žáků -skupina 3 (White)

Předvýběr.CZ Florbal MB White – FAT PIPE Traverza Chodov 9:1
Floorball Club FALCON blue – Předvýběr.CZ Florbal MB White 1:13
FAT PIPE Traverza Mukařov – Předvýběr.CZ Florbal MB White 4:5

Komentář trenéra Dominika Beneše: „V neděli se kluci nemuseli vláčet nikam daleko, jelikož jsme hráli na domácím hřišti. První zápas jsme odehráli proti Traverze Chodov, kde jsme si v poklidu došli pro vítězství 9:1. Druhý zápas si kluci vyzkoušeli jiné posty, než normálně hrají, útočníci šli do obrany a obránci do útoku. Zápas jsme také zvládli a vyhráli jsme 13:1. Poslední zapas o první místo jsme hráli s Traverzou Mukařov, zapas byl vyrovnaný po celou dobu. Soupeř nás vždy gólově dotáhl a byla to podívaná až do konce, naštěstí s vítězným koncem pro nás. Děkuji klukům za hezkou neděli a rodičům, kteří se přišli podívat.“ 

Přebor starších žáků skupina 3 (Green)

Předvýběr.CZ Florbal MB Green – Florbalová akademie MB 3:4
Viking TJ Kobylisy B – Předvýběr.CZ Florbal MB Green 0:10
Převýběr.CZ Florbal MB Green – Wizards DDM SO Praha 10 B 6:4

Komentář trenéra Luboše Krkošky: Bude doplněn.

Liga elévů 3+1 - skupina 3 (Black)

Předvýběr.CZ Florbal MB Black – Florbal Jesenice 6:8
Prague Tigers Orange - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 7:3 
BLACK ANGELS 2012 - Předvýběr.CZ Florbal MB Black 9:1
Předvýběr.CZ Florbal MB Black – ACEMA Sparta Praha WHITE  3:11

Komentář trenéra Roberta Šmola: „Minule jsme se propracovali do nejvyššího koše, a tak jsme se o víkendu s našimi elévy Black vydali na turnaj do pěkné haly BB Aréna Letňany. V Boleslavi zrovna běží jarní prázdniny, trápí nás marodka, a proto jsme se vydali v oslabené sestavě. Přestože se nám nepodařilo žádný zápas vyhrát a bylo vidět, že kvalita soupeřů je opravdu veliká, tak musím naše děti pochválit za předvedený výkon. Poctivě se snažili o útočný a kombinační florbal, vynechali minimum soubojů. Je vidět, že tréninky jsou dobře stavěné. Střelecky se několikrát dokázal prosadit Dominik Bruntz, neúnavně za balónky a do soubojů chodil Šimon Postránecký a v bráně nás skvěle držel Marek Nezbeda. První poločasy byly většinou vyrovnané, ve ve druhé půli bylo velmi znát, že máme jen šest hráčů do pole. Posbírali jsme nové zkušenosti, v dalších trénincích si přidáme na kondiční přípravě a zpět do prvního koše se porvat o vítězství! Děkujeme rodičům za podporu.“

Liga elévů 3+1 - skupina 3 (White)

SK Dvojka Praha - Předvýběr.CZ Florbal MB White 4:3
Předvýběr.CZ Florbal MB White - ACEMA Sparta Praha BLACK 8:2
FbŠ Bohemians Praha 4 černí - Předvýběr.CZ Florbal MB White 8:3
Předvýběr.CZ Florbal MB White - OLYMP FLORBAL Perseus 6:4

Komentář trenéra Ondřeje Vaňka: „V neděli jsme se vydali do obvyklého místa našich turnajů – Chodova. Vzhledem k jarním prázdninám jsme měli v týdnu jen jeden trénink, ale na hřišti to nebylo příliš znát. Bezvadně nám fungovala „první“ lajna, také ostatní předváděli pěkné výkony. Musím pochválit především posily z přípravky Alberta Dvouletého a Mikyho Malíka. Dva zápasy jsme hráli dobře a soupeře přehráli. Se silnou Bohemkou jsme ve třetím zápase odpadli po poločase a utkání vysoko prohráli. Chuť jsme si spravili v posledním utkání s Olympem a domů jeli v dobré náladě. Pěkný turnaj, děkuji všem za předvedené výkony. Rodičům patří dík za podporu.“

Zpracoval: Karel Schamberger