Výsledky mládežnických týmů o víkendu 2. a 3. prosince
5. prosince 2023

První prosincový víkend patřil našim dorostencům, starším žákům a elévům. Ve všech utkáních padalo opravdu dost gólů, ale největší vítězství si připsal tým elévů blue pod vedením Jana Vocáska. O kolik gólů svého soupeře přestříleli, se dozvíte níže.

1. liga dorostenců

Převýběr.CZ Florbal MB - FBC Liberec 1:6
Orka Čelákovice - Převýběr.CZ Florbal MB 3:7

Komentář trenéra Tomáše Feigla: „Další kolo 1. ligy odehráli dorostenci ve Skutči. V prvním utkání jsme se utkali s Libercem, se kterým jsme letos už třikrát tahali za kratší provaz. Tento víkend nebyl bohužel výjimkou. V první třetině jsme byli sice více na míčku, ale slušných situací na naší straně bylo po málo. Liberec hrozil z brejků a střel z dálky tak, jak jsme čekali, přesto jsme mu naší naivní hrou přesně tyto situace sami připravovali. Po nedůslednosti v naší obraně dvě šance liberečtí hráči využili na konci první třetiny a my jsme do druhé nastupovali s dvougólovým deficitem. Přes slušnou první polovinu druhé třetiny nám, opět po našich chybách, Liberec odskočil do stavu 0:4, ještě jsme dokázali skóre korigovat, ale druhou třetinu jsme zakončili za nepříznivého stavu 1:5. V poslední třetině jsme už šli do rizika a napadali soupeře, branku jsme však dát nedokázali. Nic nám nebyla platná ani téměř pětiminutová power play, naopak ještě jednou jsme v ní inkasovali a odnesli si krutou porážku 1:6. Ve druhém zápase proti Orce Čelákovice jsme zřejmě počítali, že se soupeř porazí sám a podle toho vypadal vstup do zápasu. Orka byla lepší a my jsme na střídačce řešili věci, které se zápasem pramálo souvisely. Přestože jsme rozhodně lepší florbalisté, v přístupu k utkání a koncentraci na něj patříme spíš do pralesní ligy. Až od druhé třetiny jsme si uvědomili, kdo jsme a v jakém dresu hrajeme a náš výkon se změnil jako mávnutím kouzelného proutku. Najednou nás bylo plné hřiště, střídačka žila zápasem a projevilo se to i vstřelenými góly a předváděnou hrou. S góly přišla i lehkost a sebevědomí. Na konci zápasu naše koncentrace opět trochu povadla, ale vítězství jsme 7:3 jsme v pohodě uhájili.“

Liga starších žáků - skupina 3

Předvýběr.CZ Florbal MB Black - Autopronajem Tatran Střešovice 2:3
    Panthers Praha BLACK - Převýběr.CZ Florbal MB Black 5:3
    ACEMA Sparta Praha BLUE - Převýběr.CZ Florbal MB Black 6:5pn.

Komentář trenéra Roman Balcar: „Do prvního utkání s Tatranen jsme vstoupili vlažně, nedali jsme si kvalitní přihrávku a v rozehrávce jsme byli stále pod tlakem soupeře. V konečném výsledku nám chybělo dobré zakončení zejména v situacích, kdy jdeme sami na gólmana. Pohoda na střídačce určitě nebyla. Řekli jsme si, že základem je vzájemná podpora mezi hráči. Změna přístupu v další fázi turnaje byla oproti úvodu znatelná. Svazující bylo pro nás očekávání, se kterým jdeme do utkání a realita, se kterou se potkáme. Pokud toto překonáme můžeme v budoucnu dosáhnout lepšího výkonu. Soupeři v tomto koši byli výkonnostně dost vyrovnáni a výsledky většiny zápasů byly s minimálním rozdílem. Drama pro nás přišlo v závěru  proti Spartě, které se dostalo až do nájezdů. Pozoruhodným momentem bylo odvracení naší dvoubrankové ztráty 2:4 necelé 4 minuty před koncem utkání. Nakonec padlo dohromady 6 branek. Neskutečný návrat do zápasu si zasloužil pochvalu hráčům. Navzdory třem prohraným utkáním bychom měli zůstat v příštím turnaji v prvním koši. Hoši, makáme více!“

Přebor starších žáků - skupina 3

Předvýběr.CZ Florbal MB White vs. Wizards DDM SO Praha 10 B 0:1
    TJ Sokol Petrovice I. vs. Předvýběr.CZ Florbal MB White 7:5
    Předvýběr.CZ Florbal MB White vs. ACEMA Sparta Praha PM 4:5
    FAT PIPE Traverza Mukařov vs. Předvýběr.CZ Florbal MB White 3:2

Komentář trenéra Radka Štěpánka: „Je zde další hrací kolo přeboru, kde jsme se sešli v krásně zasněžené Mladé Boleslavi, kde nás čekala další výzva proti čtyřem soupeřům, se kterými se opět setkáváme a bojujeme s nimi o dobré umístění.  Tým si stanovil nová pravidla a vytyčil si nové body, jak spolu více komunikovat, tak i body, se kterými chce pracovat v rámci hry. Týmu se moc nevedlo a bohužel prohrál všechny zápasy Jako trenér ale cítím, že tým chce víc a i kapitán M. Ulík poděkoval všem, že zde bylo zlepšení a splnění cílů, které si hráči dali na začátku turnaje. Chválím všechny hráče i brankáře. Děkuji všem rodičům a fanouškům.“

Vlci TATRAN Kostelec nad Č.L. vs. Florbal MB Akademie Luštěnice 2:2
      Kralupy Wolves vs. Florbal MB Akademie Luštěnice 1:5
      Sokol Rudná vs. Florbal MB Akademie Luštěnice 0:10