Jaroměř - Boleslav 3:13, poklidný postup do čtvrtfinále poháru
6. prosince 2023

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav postupuje mezi osm nejlepších týmů Poháru Českého florbalu. Ve středečním venkovním osmifinále si poradil s TJ Sokol Jaroměř, družstvem hrajícím Národní ligu Západ, výsledkem 13:3.

TJ Sokol Jaroměř - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav (1:6, 0:3, 2:4)

Branky a nahrávky: 1. Janeček, 44. Lhotský (Hofman), 51. Kroupa (Janeček) - 1. Besta (Tokoš), 11. Gruber (Bergman), 13. Gašparík, 14. Delong (Beneš), 18. Tokoš (Besta), 20. Zakonov (Zoufalý), 24. Bína (Eliáš), 27. Vařecha (Delong), 28. Gruber (Gašparík), 44. Zoufalý, 52. Delong (Besta), 58. Punčochář (Delong), 59. Šebek (Tokoš).

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Týc - Punčochář, Feigl, Zakonov, Šebek, Eliáš, Gruber, Šourek - Delong, Beneš, Vařecha - Tokoš, Zoufalý, Besta - Bína, Gašparík, Bergman - Duben.

Do Jaroměře necestovalo s mladoboleslavským týmem zkušené trio Bauer, Suchánek, Tomašík a pochopitelně ani kapitán Natov, jenž utrpěl zranění v nedělním superligovém utkání v Liberci.

Naopak kouč Naava zařadil na soupisku pro pohárové utkání hned sedm hráčů juniorského věku: kromě pravidelně nastupujícího Vařechy také gólmana Týce a hráče v poli Feigla, Bergmana, Eliáše, Dubna a Šourka. Minutáž postupně dostali všichni jmenovaní.

Pro hosty začalo utkání nepříjemně, protože hned po čtyřech vteřinách otevíral skóre jaroměřský Janeček. Jinak ale Boleslav měla utkání pevně pod kontrolou, hned o 13 vteřin později srovnával Besta, do první pauzy si favorit zápasu vypracoval náskok 6:1 a před závěrečnou třetinou to bylo dokonce 9:1. Finální skóre zní 13:3 a splněná boleslavská povinnost.

Bolku ve čtvrtfinále čeká vítěz souboje FBC Letohrad-Orel Orlice - FbŠ Bohemians, který se hraje ve čtvrtek 7. prosince. Čtvrtfinálovým termínem je středa 20. prosince.