Boleslav - Ostrava 15:2, vysoké vítězství i po reprezentační pauze
10. února 2024

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav zvládl sobotní duel s Ostravou, které porazil 15:2. Hattrickem se blýskl slovenský forvard v mladoboleslavském dresu Ronald Gašparík.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA 15:2 (6:1, 7:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Tomašík (Suchánek), 4. Punčochář (Delong), 5. Sládek (Gašparík), 7. Bína (Gašparík), 9. Delong (Vařecha), 14. Šebek (Tomašík), 21. Punčochář (Delong), 22. Gašparík (Sládek), 26. Delong (Vařecha), 28. Šebek (Tokoš), 34. Gašparík (Bína), 36. Vařecha (Delong), 37. Tomašík (Beneš) 42. Beneš (Punčochář), 56. Gašparík (Sládek) - 7. Chatrný, 46. Chatrný (Kuczera). Rozhodčí: Böcker, Lybacken (oba Švéd.). Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 387.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Suchánek, Zakonov, Punčochář, Feigl, Gruber, Eliáš - Tokoš, Tomašík, Šebek - Delong, Beneš, Vařecha - Gašparík, Bína, Sládek - Bergman, Duben.

Neuvěřitelný nástup do první periody předvedla Mladá Boleslav, která už po čtyřech minutách vedla 3:0 po gólech Tomašíka, Punčocháře a Sládka. Na 3:1 snižoval za Ostravu Daniel Chatrný. Ale dále to byla znovu Boleslav, která držela tempo hry. Do konce úvodní třetiny Bolka přidala ještě tři branky.

Druhá perioda byla opět jednoznačnou mladoboleslavskou záležitostí. Dohromady sedm branek obdržel brankář Ostravy Jan Binder. Gašparík dal ve druhé třetině dvě branky a započal jízdu za hattrickem.

Třetí třetina byla z pohledu skóre už vyrovnanější, Bolka trochu snížila své tempo hry. Gašparík zkompletoval hattrick. Na opačné straně i druhou dílčí radost Ostravě zajistil Daniel Chatrný.

Ohlasy po utkání:

Hlavní trenér Joonas Naava: „Jsem šťastný, že jsme byli dobře připravení i po reprezentační přestávce. Není to vždy jednoduché, když tým nemůže trénovat pohromadě a my jsme měli na různých reprezentačních akcích 10 hráčů. Obzvlášť prvních deset minut jsme byli opravdu efektivní. Ve druhé třetině jsme hráli solidně, se třetí jsem spokojený nebyl.“

Útočník Ronald Gašparík: „Vletěli jsme do toho, což jsme přesně chtěli. Nechtěli jsme nic podcenit. Od začátku jsme makali na sto procent, stříleli jsme góly jedna radost, takže paráda.“

Zpracoval: Karel Schamberger