PREVIEW: Začíná semifinále proti Vítkovicím
24. března 2024

PREVIEW: Začíná semifinále proti Vítkovicím

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav nastoupí v semifinále play-off Livesport Superligy proti 1. SC TEMPISH Vítkovice. První utkání série se hraje ve středu 27. března od 20.00 hodin v MSH Mladá Boleslav. Druhé utkání série se hraje ve čtvrtek 28. března od 18.00 hodin v MSH Mladá Boleslav.

Fakta o 1. a 2. semifinálovém utkání

1. semifinále Livesport Superligy

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - 1. SC TEMPISH Vítkovice
středa 27. března, 20.00 hodin, MSH Mladá Boleslav
Matchcenter a on-line přenos na ceskyflorbal.cz
Přímý přenos na ČT sport
Videopřenos na ceskyflorbal.tv
Vstupenky na Ticketportal.cz
Rozhodčí: Přemysl Bališ, Peter Varga

2. semifinále Livesport Superligy

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - 1. SC TEMPISH Vítkovice
čtvrtek 28. března, 18.00 hodin, MSH Mladá Boleslav
Matchcenter a on-line přenos na ceskyflorbal.cz
Studio Bolka a videopřenos na ceskyflorbal.tv
Vstupenky na Ticketportal.cz
Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt

   Slovo trenéra před sérií proti Liberci

   Kouč Bolky Joonas Naava: „Bolka ještě nikdy v play-off nevyhrála sérii nad Vítkovicemi, takže to pro nás bude velká výzva a extra motivace - chceme v příštích týdnech přepsat historii. Pochopitelně to nebude snadné, ale náš tým je zdravý, odpočatý a odhodlaný uspět. Celou sezonu jsme se připravovali právě na toto období a tyto zápasy. Máme sehraný tým plný špičkových hráčů, jsme v dobré formě a dáme do toho všechno.

   Za velkou výhodu považuji naše prostředí v Bolce. V základní části jsme byli nejúspěšnějším domácím týmem, ve čtvrtfinále jsme měli také skvělou podporu a věřím, že s fanoušky za zády bude těžké nás v našem prostředí porazit. Naším jediným cílem je přidat v play-off dalších pět výher."

   Fakta o soupeři

   1. SC TEMPISH Vítkovice

     Umístění v základní části Livesport Superligy: 3. místo, 60 bodů
     Nejproduktivnější hráč v základní části Livesport Superligy: 
     Martin Gattnar, 57 bodů (23+19)
     Čtvrtfinále play-off:
     1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 4:2 (1:3, 6:1, 6:5, 4:9, 6:5, 6:3)
     Nejproduktivnější hráč v play-off:
     Rostislav Gattnar 9 bodů (6+3)
     Hlavní trenér: 
     Daniel Folta

     Tři taháky utkání 

     Letití rivalové proti sobě. Bude to historicky sedmá semifinálová série Bolky a Vítkovic. Ve všech dosavadních šesti uspěly Vítkovice, naposledy však v roce 2016. Od té doby se týmy třikrát utkaly i v Superfinále: v letech 2018 a 2021 slavila Boleslav, v roce 2019 dosáhly na titul Vítkovice. 

     Ten nejlepší florbal v Bolce. Žádné lepší zápasy už se v této sezoně v Mladé Boleslavi hrát nebudou. Teď je tady vrchol - a odpovídá tomu i divácký zájem. Vstupenky na Ticketportalu rychle mizí, na obě úvodní utkání se očekává plná hala. Pokud se na florbal do Bolky chystáte, určitě využijte on-line prodej.

     Vyrovnaná bitva v boji o Superfinále? V listopadu Bolka padla ve Vítkovicích v rámci 10. kola 8:11. Naopak na konci ledna porazila Mladá Boleslav Rytíře z Vítkovic 10:4. Očekává se, že také semifinálová série bude hodně dramatická, ostatně hraje se o Superfinále.

     Koho sledovat 

     Adam Delong (Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav) 

     Velice peprný souboj Delonga proti bývalému zaměstnavateli. V loňském play-off - ještě jako hráč Vítkovic - byl nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů s bilancí 16+9 v 11 zápasech. V posledním domácím zápase proti Vítkovicím sestřelil svůj bývalý klub dvěma góly a jednou asistencí. 


     Rostislav Gattnar (1. SC TEMPISH Vítkovice)

     V základní části válel více jeho bratr Martin. Momentálně je ale Rostislav Gattnar nejužitečnějším hráčem Vítkovic z hlediska bodování v play-off. V sérii s Bohemians si připsal šest gólů a tři asistence.

     Zpracoval: Karel Schamberger