Adam Hemerka bude hrát za Bolku v příštích dvou sezonách
13. května 2024

Adam Hemerka bude hrát za Bolku v příštích dvou sezonách

Velký návrat je potvrzený a navíc se skvělou zprávou navíc! Jedenadvacetiletý reprezentant Adam Hemerka se po ročním působení ve Finsku připojuje k boleslavskému týmu a odehraje v něm minimálně nejbližší dvě sezony.

Adam Hemerka přišel do Bolky v únoru 2021 a pomohl týmu ke dvěma mistrovským titulům (2021, 2022) i bronzu na Poháru mistrů (2023). Zároveň se stal juniorským mistrem světa (2021) a dvojnásobným medailistou ze světových šampionátů dospělých (2021 - 3. místo; 2022 - 2. místo). Právě skončenou sezonu odehrál v elitním klubu SC Classic, se kterým získal stříbro ve finské lize po prohře v sedmém finálovém zápase.

„Adam v minulé sezoně využil dohody, kterou jsme měli, že si zkusí rok v zahraničí. Má za sebou skvělou sezonu v SC Classic a už během ní jsme si potvrdili, že po jejím skončení se vrátí do Bolky. Zároveň jsme se domluvili na prodloužení Adamova pokračování v Bolce. Adam přichází minimálně na nejbližší dvě sezony, během kterých určitě bude chtít být úspěšný stejně jako my. Věříme, že si můžeme vzájemně hodně pomoci. Zároveň bude pokračovat Adamovo studium na Škoda Auto Vysoké škole,“ řekl generální manažer Bolky Tomáš Pacák. 

„Po roce stráveném ve Finsku se vracím do Bolky, kde budu chtít prodat zkušenosti, které jsem získal při svém zahraničním angažmá v Classicu. Těším se na naši spolupráci. Věřím, že nadcházející sezona bude úspěšná po všech stránkách a společně vrátíme Bolku na vrchol,“ vzkázal Adam Hemerka.