Juniorský reprezentant Lukáš Holásek v Bolce
13. května 2024

Juniorský reprezentant Lukáš Holásek v Bolce

Český reprezentant do 19 let Lukáš Holásek se vrací z angažmá ve švédském Pixbu a bude působit v Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav. S novým klubem se domluvil na tříleté spolupráci.

Lukáš Holásek je odchovancem brněnského Troopers a přes Bulldogs se odrazil k angažmá ve Švédsku. Se slavným klubem Pixbo Wallenstam v uplynulé sezoně vyhrál dorosteneckou i juniorskou ligu a také švédský šampionát krajských dorosteneckých výběrů. V 16 letech již také nastupoval za dospělý tým ve třetí švédské nejvyšší soutěži. 

„Lukáš patří mezi klíčové postavy současného juniorského národního týmu, navíc má za sebou zahraniční zkušenost v Pixbu. Nyní zvažoval svůj návrat do Česka a stáli jsme o to, aby si Lukáš pro svůj rozvoj vybral právě Bolku. Jeho příchodem rozšiřujeme skupinu našich talentovaných a perspektivních hráčů. Lukáš bude hrát za juniorský tým, ale věříme, že si svou výkonností obhájí i příslušnost v širším superligovém kádru. Jednoznačně ho přivádíme proto, aby z něj vyrostl hráč pro superligovou Bolku,“ řekl generální manažer Tomáš Pacák. 

„V Bolce je kvalitní zázemí a klub dobře pracuje s mladými hráči, což je přesně to, co hledám. Těším se na nové angažmá a věřím, že dělám správný krok ve své florbalové kariéře,“ řekl Lukáš Holásek. 

Lukáš Holásek (uprostřed) zažil ve Švédsku velmi úspěšnou sezonu.