Boleslav míří do Brna, které čeká domácí premiéra
21. září 2019

Boleslav míří do Brna, které čeká domácí premiéra

Bude to sice souboj úřadujících vicemistrů s nováčkem Superligy florbalu, ale tým Technology Florbal Mladá Boleslav určitě ve 2. kole na hřišti Hattricku Brno nic jednoduchého nečeká. Domácí odehrají svůj historicky první zápas v nejvyšší soutěži před svými fanoušky, což je motivace jako Brno.

Nenechte se zmást. Brno sice dlouhé roky mělo zastoupení v nejvyšší soutěži, jenže Bulldogs na jaře po 25 letech sestoupili. Prohráli totiž baráž s městským konkurentem Hattrickem a prohodili si soutěže. 

Nováček se poohlédl po posilách v okolí: z Otrokovic přišel Martin Nagy, ze Znojma Filip Horák s Jakubem Procházkou. Ti všichni byli na hřišti v prvním kole při vstupu Hattricku do Superligy florbalu na Chodově, kde Brňané prohráli 5:13. Boleslav dohrávala první kolo až ve čtvrtek - v domácí atmosféře zápasu pro školáky porazila Vinohrady 9:2.

“Hattrick se těší na první domácí zápas v nejvyšší soutěži, takže očekávám, že nás čeká velmi těžký zápas,” míní před cestou do Brna boleslavský trenér Petr Novotný.

Zajímavé je, že den po zápase s Boleslaví nastoupí Hattrick v televizním utkání na hřišti Otrokovic. “Dvě utkání ve dvou dnech jsou vždycky náročnější, ale na to jsme se  všichni těšili - na to, až skončí přípravné období a budeme konečně hrát ligové zápasy,” řekl na webu Hattricku obránce David Sládeček. 

Ve Sportovní hale Maloměřice se hraje v neděli 22. září od 17.00 hodin.