Prague Floorball Cup 2020: hodnocení trenérů
9. leden 2020

Prague Floorball Cup 2020: hodnocení trenérů

Rok 2020 začal pro mládežnická družstva Technology Florbal Mladá Boleslav turnajem Prague Floorball Cup, z něhož odvezla čtyři medaile. Přečtěte si hodnocení trenérů jednotlivých týmů.

Kategorie B01 (junioři) - 1. místo

Komentář trenéra Martina Šáchy: "Závěr předchozího roku se nám v lize výsledkově příliš nevydařil. Myslím si, že všem pomohl volnější program během Vánoc a Prague Floorball Cup byl výbornou přípravou pro start do druhé části sezony. Na turnaj jsme odjížděli s jasnou představou o tom, na jaké věci se budeme chtít v zápasech zaměřovat. Mám radost především z několika věcí: odehráli jsme šest zápasů s kvalitními soupeři, hráli jsme ve vysokém nasazení bez velkého množství individuálních chyb a na všech hráčích byla vidět velká ochota v plnění herních cílů, ve kterých si prožili úspěch. Věřím, že tento turnajový trumf bude pro celý tým motivací do další práce v sezoně."

Kategorie B03 (dorostenci) - 3. místo

Komentář trenéra Jakuba Grubera: "Úvodní šťastná výhra nám dodala sebevědomí do dalších bojů a dovolím si říct, že pro nadcházející vývoj byla klíčová.Po základní skupině, během které jsme díky dobré práci v defenzivě a zásluhou brankáře dostali jen tři góly, nás čekal čtvrtfinálový zápas proti Olomouci. Ač výkon nebyl ideální, zvádli jsme ho výsledkově. V semifinále jsme se utkali s výběrem Brna, rychle získané vedení jsme drželi skoro celý zápas, ale po dvou chybách v obraně jsme dvakrát inkasovali a nakonec prohráli. Možná už nám lehce začaly docházet síly, což mělo vliv na tempo utkání. Chtěl bych pochválit kluky za sportovní výkony i disciplínu na hřišti i mimo něj." 

Kategorie B05 (starší žáci) - 3. místo v play-off B

Komentář trenéra Jakuba Bíny: "Turnaj hodnotím celkem pozitivně. Ze začátku sice byla vidět dlouhá pauza, ale postupně se do toho kluci dostali a odehráli herně kvalitní zápasy. Výsledkově se to moc nepovedlo a kluci moc dobře ví, proč. Zápasy, ve kterých jsme jasně lepší, si prohrajeme zakončením. Je to k zamyšlení a musíme se tomu více věnovat. Děkuji rodičům za podporu a pomoc během turnaje."

Kategorie B07 (mladší žáci) - vyřazeni v osmifinále play-off A

Komentář trenéra Jana Staňka: " Tým jsme složili pouze z ročníku 2007 a mladší 2008 (nevyužili jsme možnost dvou starších výjimek 2006). Ve skupině jsme odehráli postupně tři utkání - v prvním utkání se proti nám postavili Draci z Říčan a utkání bylo dramatické až do poslední minuty kdy jsme dali gol na 4:3 , když jsme celé utkání dotahovali výsledek (0:2,1:2,1:3,4:3) . Výsledek byl spravedlivý, celé utkání jsme byli lepším týmem a proměnit nějaké šance navíc, mohli jsme rozhodnout dříve. Následovalo utkání proti 1. SC TEMPISH Vítkovice , kterým jsme podlehli 1:7. Výsledek však neodpovídal průběhu utkání a opět nás položilo neproměňování šancí, i když spravedlivě byl soupeř o branku či dvě lepší. Následovalo poslední utkání ve skupině proti našim sousedům Slovákům - SK LIDO - soupeře jsme po desetiminutovém odporu přehráli po všech stránkách, s chutí jsme si konečně zastříleli a vyhráli vysoko 10:1. Tímto výsledkem jsme se usadili na 2. místě v tabulce základní skupiny, což nám zaručilo play oof "A" , kde na nás hned v prvním kole čekal vítěz skupiny č.9 a to EMKOCase Gullivers Brno, který měl tři vítězství ve skupině a skóre 41:6 . Utkání bylo dramatické po celou dobu. Soupeř vedl 1:0 brankou po sporném nájezdu minutu před půlí. My jsme vyrovnali hned ve třetí minutě, ale po minutě šel soupeř opět do jednobrankového vedení. Zbytek utkání jsme Brňáky zatlačili a vyrovnání bylo na spadnutí. Minutu před koncem utkání soupeř fauloval a výhodu nájezdu jsme dostali my. Bohužel jsme ho nevyužili a nepomohla nám ani závěrečná hra bez brankáře - prohra 1:2 , která znamenala naše vyřazení - škoda. Děkuji našim borcům za předvedenou hru ve všech utkáních, za velkou bojovnost a chut zvrátit utkání, ve kterých se nám výsledkově nedařilo .Věřím, že si turnaj užili a těší se na další. Velký dík také našim rodičům za podporu a pomoc při přesunech."

Kategorie B09 (elévové) - vyřazeni v osmifinále play-off B

Komentář trenéra Radka Štěpánka: "Pro spoustu elévů to byla první zkušenost s turnajem v počtu pěti hráčů. Tato skutečnost se v zápasech promítla. Zároveň nám tento turnaj ukázal věci, na kterých musíme zapracovat. Věřím, že to bude pro kluky motivace, jak na sobě pracovat a zlepšovat se. My, trenéři, jim ukážeme cestu, chtít musí kluci už sami. Všem hráčům děkuji za snahu a nasazení. Pořádně potrénujeme a příště budeme lepší. Děkuji rodičům za podporu a pomoc při přepravě na turnaj."

Kategorie B11 (přípravka) - 2. místo

Komentář trenéra Václava Mlsny: "Po loňském 3. místě jsme letos vyráželi na turnaj s tím, že bychom chtěli výsledek přinejmenším zopakovat. V základní skupině jsme narazili na Gepardy z Brna, FbS Olomouc a Spartu. Hned úvodní duel s Brnem byl klíčový. Na začátku jsme se dostali do vedení. Bohužel poté soupeř vstřelil několik branek a my rázem prohrávali o tři góly. Kluci se ale nevzdali a zápas dokázali otočit a zvítězit. To se ukázalo jako velmi důležité v boji o medaile. V dalším zápase jsme si lehce poradili se Spartou. Proti Olomouci jsme předvedli skvělý výkon a nedali soupeři šanci. Po vítězství ve skupině jsme s dalšími vítězi skupin vytvořili skupinu o medaile. V ní jsme narazili na Troopers, Hattrick Brno a Black Angels. Tito soupeři už byli mnohem těžší oříšek. Nejprve jsme se utkali s Hattrickem. V něm jsme těsně vyhráli a mohli stále pomýšlet na vítězství v turnaji. Ve druhém utkání jsme vyzvali Troopers, pro nás neznámý soupeř, ale zato velmi kvalitní. V pěkném souboji a po pěkném výkonu jsme vyhráli 4:2. Poslední zápas nás čekal proti Black Angels a jelikož oni dokázali ostatní soupeře taky porazit, jednalo se o zápas o první místo. Do utkání jsme dobře vstoupili a rychle vedli. Ale soupeř dokázal vyrovnat a dostat se do vedení. Po celou dobu zápasu byly šance vyrovnané. Byl to zápas plný pěkných akcí, střel a soubojů. Nakonec zápas skončil nerozhodně 4:4. Díky lepšímu skóre nakonec celkově obsadil první místo soupeř. Ale to vůbec nevadí, zvládli jsme turnaj bez porážky a nakonec brali krásné druhé místo. Jsem rád, že se náš výkon jen zlepšoval v průběhu turnaje. Chtěl bych všechny kluky pochválit za bojovnost, týmovost, skvělou reprezentaci klubu a za předvedené výkony. Byl to velmi náročný turnaj, kdy jsme například poslední zápas v sobotu hráli až v 21.15 což je na takto malé kluky pozdě. Ale i přes obrovskou únavu předvedli skvělou hru. Také patří velké poděkování rodičům za úžasnou podporu během celého turnaje. Věřím, že si to kluci i rodiče užili."