Boleslav - Tatran 3:4, repríza Superfinále patřila soupeři
16. září 2022

Boleslav - Tatran 3:4, repríza Superfinále patřila soupeři

Hned druhé kolo Livesport Superligy 2022/2023 připravilo obhájcům titulu velkou výzvu. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav nastoupil do domácí reprízy jarního Superfinále proti Tatranu Střešovice a pražský tým zvítězil 4:3 po obratu z 0:2. I ve třetím kole Boleslav nastoupí doma - v úterý 20. září od 10.00 hodin ji čeká další speciální zápas pro školáky, tentokrát proti České Lípě.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - Tatran Střešovice 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. Suchánek (Seibert), 31. Natov (Bína), 60. Hemerka (Sládek) - 36. Šimek (Čermák), 48. Němeček (Havlas), 58. Hanák (Kreysa), 58. Šindelář. Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 275. 

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Krebner, Gruber, Punčochář, Hemerka, Seibert, Suchánek - Tokoš, Zoufalý, Koláčný - Sládek, Tomašík, Šebek - Bína, Beneš, Natov - Korych.

Superligová sezona začíná pro Mladou Boleslavi třemi domácí zápasy - tým kouče Petra Novotného odstartoval ročník v úterý proti Black Angels a v dopoledním čase se bude hrát i o týden později proti České Lípě. Mezi speciální zápasy určené především školákům se vklínil televizní hit proti Tatranu Střešovice, čili repríza posledního superfinálového souboje v O2 areně.

Boleslav v souboji posledních dvou finalistů měla v prvních 30 minutách navrch a těsně po polovině druhé třetiny vedla 2:0 díky trefám Suchánka a Natova. Jenže pak po rychlé kombinaci snížil střešovický Šimek a ve 48. minutě přesnou ranou vyrovnal Němeček na 2:2. 

Tatran přebíral iniciativu a klíčový gól vstřelil v čase 57:23 Hanák. Po střešovické trefě na 3:2 si ještě domácí kouč Novotný vyžádal challenge, ale sudí při kontrole u tabletu s videozáznamem žádné porušení pravidel neshledal. 

Domácí proto museli do čtyř kvůli trestu za neoprávněné použití videa (zdržování hry), v přesilovce se prosadil Šindelář (4:2 pro Tatran) a boleslavský Hemerka v čase 59:48 už stihl jen snížit na konečných 3:4 z pohledu domácích.