Boleslav - Sparta 4:3, první výhru v sérii trefil Beneš
11. března 2023

Boleslav - Sparta 4:3, první výhru v sérii trefil Beneš

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav se ve čtvrtfinálové sérii play-off Livesport Superligy ujímá vedení 1:0. V prvním utkání přemohl pražskou Spartu 4:3, v předposlední minutě základní hrací doby rozhodl v přesilovce Dominik Beneš. V neděli je na programu druhé utkání od 17.00 hodin.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - ACEMA Sparta Praha 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Hemerka (Zoufalý), 24. Gašparík (Natov), 55. Sládek (Šebek), 59. Beneš (Suchánek) - 9. Krbec (Čermák), 26. Čermák (Kuchynka), 50. Košir (Čermák). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváků: 515.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Hemerka, Suchánek, Punčochář, Gruber, Zakonov, Zoufalý, Seibert - Gašparík, Tomašík, Natov - Sládek, Krebner, Šebek - Tokoš, Beneš, Pěnička - Bína.

Mladoboleslavský tým měl většinu času v prvním čtvrtfinále územní převahu, což dokládá i poměr střel 32:14. Jenže podobně jako v některých zápasech základní části, i tentokrát se obhájci titulu trápili v koncovce. Mrzel především úvod a série promarněných příležitostí. 

Byla to Sparta, která vedla od deváté minuty díky Krbcovi, na což odpověděl o necelou minutu později Hemerka zakončující svůj vlastní průnik. 

Ani Boleslav dlouho své vedení neudržela - ve druhé třetině se z otočky trefil Gašparík, ale za další dvě minuty srovnával na 2:2 Čermák.

Hned po sparťanské trefě na 3:2 v 50. minutě z hole Košira si domácí vzali oddechový čas a spřádali plány na závěrečnou snahu o vyrovnání. Po hezké kombinaci v 55. minutě zakončoval Sládek do odkryté brány a bylo to 3:3. 

Jediný udělený trest v utkání (Košir za sekání) proměnil ve vítěznou trefu boleslavský Beneš v čase 58:26 a v závěru už domácí odolali i soupeřově hře v šesti bez brankáře. 

V sérii hrané na čtyři vítězství tedy Boleslav vede 1:0 a o druhý bod zabojuje v neděli od 17.00 hodin v Městské sportovní hale.