Vítězný Umeå Scandic Cup 2023!
27. srpna 2023

Vítězný Umeå Scandic Cup 2023!

Při své sedmé účasti na Umeå Scandic Cupu si Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav poprvé odváží trofej pro vítěze. Tým hlavního trenéra Joonase Naavy skvěle zvládl závěrečný den. Nejprve v semifinále deklasoval finské SPV 7:3 a vzápětí porazil i domácí IBK Dalen 8:3.

Bolka zvládla náročnou neděli, během níž vítěz turnaje musí zdolat dva soupeře v rozmezí šesti hodin. V poledním semifinále český tým nejprve porazil finské SPV 7:3, když si postupně vybudoval náskok 7:1. 

Dvě hodiny po dohrání semifinále nastoupila Boleslav do závěrečného utkání a v repríze úvodního mače proti domácímu Dalenu znovu ovládla dění na hrací ploše. Zvítězila 8:3. „Odehráli jsme dobré utkání. Myslím si, že Dalen byl ve hře především díky dvěma gólům v přesilovce, ale jinak jsme hráli opravdu velmi dobře,“ řekl trenér Joonas Naava.

Spokojený byl s celým nedělním vystoupením. „Předvedli jsme dva skvělé výkony, i když to bylo fyzicky i mentálně těžké. Ve hře 5 na 5 jsme v součtu vyhráli 14:2, v plném počtu hráčů jsme byli opravdu dominantní,“ hodnotil Naava.

Boleslavský výkon na turnaji gradoval. „Měli jsme i horší momenty, zápasy proti Nurmon Jymy a RIG Umeå nebyly nejlepší. Ale přesně to někdy potřebujete - podívat se do zrcadla, abyste zjistili, že musíte být lepší. A nám se to povedlo,“ dodal Naava. 

Před startem Livesport Superligy (12. září) už Boleslav odehraje pouze zápas Poháru Českého florbalu v Praze proti Butchis (7. září).