PREVIEW: V neděli venku proti Vinohradům
24. listopadu 2023

PREVIEW: V neděli venku proti Vinohradům

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav uzavře poločas základní části Livesport Superligy v Praze proti Královským Vinohradům. Hraje se v neděli 26. listopadu v TJ Sokol Vinohrady od 17.00 hodin.

Fakta o utkání

13. kolo Livesport Superligy

TJ Sokol Královské Vinohrady - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav
neděle 26. listopadu, 17.00 hodin, TJ Sokol Vinohrady
Matchcenter a on-line přenos na ceskyflorbal.cz
Videopřenos na ceskyflorbal.tv.
Rozhodčí: Michal Prouza, Petr Rogowski

   Slovo trenéra před utkáním

   Kouč Bolky Joonas Naava: „Minulý týden jsme získali dvě důležitá vítězství a to je také něco, na co musíme v neděli navázat. Chceme vyhrát, získat tři body a udělat další kroky ke špičce ligy. Víme, že Vinohrady měly v této sezoně dobré výsledky proti několika jiným špičkovým týmům, takže respekt je na místě. Musíme si udržet vlastní úroveň hry: vysoké tempo s míčem i bez něj. Také chceme být efektivní a skórovat pokaždé, když to bude možné.“

   Fakta o soupeři

   TJ Sokol Královské Vinohrady 

   Umístění v aktuálním ročníku Livesport Superligy: 8. místo, 18 bodů
   Nejproduktivnější hráč v probíhající sezoně: 
   Daniel Gärtner 19 bodů (10+9)
   Trenér: 
   Miroslav Purkrábek

   Tři taháky utkání 

   Uzavření poloviny základní části. Livesport Superliga 13. kolem uzavře poločas základní části 2023/2024. Mladá Boleslav si zatím připsala 27 bodů a dala 129 branek, což je suverénně nejlepší střelecká statistika ze všech mančaftů soutěže.

   Poslední pražský soupeř. Mladá Boleslav už hrála proti všem soupeřům mimo Královské Vinohrady. Proti pražským klubům v této superligové sezoně má bilanci čtyř výher a dvou porážek.

   Střet s Ondřejem Pužmanem. Kapitán mladoboleslavské juniorky z minulé sezony je momentálně na hostování v pražských Vinohradech. I přes to, že prozatím nastupuje jako náhradník, tak se můžeme těšit na tento minisouboj.

   Koho sledovat 

   Jakub Gruber (Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav) 

   Zápasy proti žlutočerným obránci Jakubu Gruberovi sedí. V posledních dvou vzájemných střetnutích byl jednou vyhlášen nejlepším hráčem a podruhé si připsal gól i asistenci.

   Daniel Gärtner (TJ Sokol Královské Vinohrady)

   Lídr bodování pražského celku s 19 body. Výborně se naladil v minulém kole proti České Lípě, kde si připsal hattrick a dvě asistence. Jeho tým však prohrál 6:11.

   Zpracoval: Karel Schamberger