Vinohrady - Boleslav 6:14, vlažný úvod, pak jasná výhra
26. listopadu 2023

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav uzavírá listopadový program Livesport Superligy třetí výhrou v řadě, v Praze zvítězil 14:6 nad Sokolem Královské Vinohrady. Po vlažné první dvacetiminutovce měli hosté zápas plně pod kontrolou.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 5:14 (4:3, 0:5, 1:6)

Branky a nahrávky: 6. Araks (Z. Stuchlík), 10. Procházka (Plíhal), 18. T. Gärtner z trestného střílení, 18. Pužman (Pražák),47. Pergler (Krupička), 57. D. Gärtner (Procházka) - 7. Šebek (Gašparík), 17. Sládek (Gašparík), 20. Vařecha (Delong), 25. Delong (Natov), 25. Sládek (Bína), 30. Delong (Natov), 36. Beneš (Bína), 39. Bína (Beneš), 42. Sládek (Bína), 45. Gašparík (Bína), 46. Besta (Natov), 51. Tomašík (Šebek), 54. Zoufalý (Punčochář), 57. Punčochář (Vařecha). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 273.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Hanuš (21. Bauer) - Zakonov, Suchánek, Punčochář, Besta, Beneš, Gruber, Zoufalý - Tokoš, Tomašík, Šebek - Delong, Vařecha, Natov - Sládek, Gašparík, Bína.

Boleslavský tým na Vinohradech neměl nejpovedenější úvod a v první třetině musel jen dohánět, prohrával 0:1, 1:2 a 2:4.

Trenéři dali impulz týmu přestávkovou výměnou gólmanů a od druhé třetiny měli hosté vše pevně pod kontrolou. V 25. minutě po Sládkově trefě se Boleslav poprvé dostala do vedení (5:4) a od té chvíle ho jen navyšovala.

Hodně se dařilo právě útoku Sládek (3+0) - Gašparík (2+1) - Bína (1+4) a ten měl výrazný podpis pod přesvědčivou druhou a třetí třetinou.

Vítězstvím 14:6 na Vinohradech uzavřela Boleslav první polovinu základní části, po které má bilanci 10 výher - 3 prohry.

Příští neděli 3. prosince vyrazí boleslavský tým do Liberce.