Florbalová akademie Mladá Boleslav

Vedle Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav jde o druhý florbalový oddíl ve městě. Oba kluby mimo jiné propojuje Sportovní centrum mládeže Středočeského kraje Florbal Mladá Boleslav, jehož je Florbalová akademie paprskem. Členové Florbalové akademie mají možnost využívat benefit v podobě nabídky vstupenek na superligová utkání Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a mají zvýhodněné podmínky v klubové prodejně Made in Bolka Shop ve stejné výši jako členové Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav.

V kategoriích elévů, mladších žáků a starších žáků funguje propojení Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a Florbalové akademie Mladá Boleslav a družstva se připravují v rámci společných tréninků s cílem co nejkvalitnějšího tréninkového procesu a rozvoje hráčů. 

Orka Florbal

Od sezony 2020/2021 klub spolupracuje s oddílem Orka Florbal, který má základy ve Staré Boleslavi, Čelákovicích, Milovicích, Horních Počernicích a Brandýse nad Labem. Obě strany se domluvily na partnerství v oblasti výchovy a přípravy hráčů pro oba týmy, rozvoje mládeže a sdílení informací. Vzájemné sympatie, geografické položení s dobrou dojezdovou vzdáleností i středočeská příslušnost představují velký potenciál. Prvním společným úspěchem bylo vítězství Orky na Czech Open 2020 v kategorii Muži Pro, na kterém se podílelo i několik talentovaných hráčů Mladé Boleslavi. 

FK Mladá Boleslav

Partnerství nejúspěšnějšího fotbalového a florbalového klubu Středočeského kraje. Mladoboleslavští "sousedé" (Městská sportovní hala je vedle Městského stadionu) spolupracují na sportovní, organizační i marketingové bázi. Trenéři obou klubů se účastní společných seminářů a besed, vzájemně se inspirují a rozšiřují obzory. Při fotbalových i florbalových zápasech v nejvyšší soutěži probíhají soutěže o dárky partnerského klubu. V březnu 2019 fotbalová mládež navštívila superligové utkání Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - ACEMA Sparta Praha, malí fotbalisté doprovodili florbalisty na hřiště a o přestávce si vyzkoušeli florbal proti vrstevníkům. V dubnu 2019 pořádaly kluby společnou autogramiádu v Bondy centru. 

IBK Dalen (Švéd.)

Tradiční švédský klub a účastník nejlepší klubové florbalové soutěže na světě, švédský vicemistr z let 2012 a 2013. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav se od roku 2016 účastní špičkového turnaje Umeå Scandic Cup určeného dospělým týmům, který pořádá IBK Dalen ve svém domovském městě Umeå. Mládežnická družstva od stejného roku startují na turnaji Umeå Floorball Festival. Naopak IBK Dalen byl účastníkem obou ročníků mezinárodního turnaje Bohemia Trophy v Mladé Boleslavi v letech 2017 a 2018. 

ACEMA Sparta Praha

Spolupořadatel prvních dvou ročníků mezinárodního turnaje Bohemia Trophy, jehož jedna ze základních skupin se hrála v domovské Aréně Sparta Podvinný Mlýn. Mladou Boleslav a Spartu také propojuje dlouholeté partnerství s florbalovou značkou SALMING, jejíž sortiment se významně prolíná do nabídky mladoboleslavského Made in Bolka Shopu. Mládežnické týmy Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav se pravidelně účastní předsezonních turnajů ze série UNYP Cup. 

Školy a florbal

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav ve svém regionu spolupracuje s mateřskými, základními a středními školami i ŠKODA AUTO Vysokou školou. Hráči a trenéři klubu navštěvují školy, připravují ukázkové hodiny a přispívají ke florbalovému rozvoji mladoboleslavských školáků. Pravidelný florbalový kroužek probíhá v Mateřské škole Sluníčko Mladá Boleslav a na 1. Základní škole Mnichovo Hradiště.

Od podzimu 2016 organizuje Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav superligové zápasy pro školáky v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi, které patří k nejnavštěvovanějším utkáním soutěže a díky své atmosféře se stávají pro děti nezapomenutelným sportovním zážitkem. 

Řada mladoboleslavských hráčů v čele s reprezentantem Milanem Tomašíkem během působení v Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav studuje či úspěšně dokončila studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole.

Video: Jak vypadá zápas pro školáky v Mladé Boleslavi

Výjezdní superligové zápasy

Mladoboleslavský florbalový klub nabízí oddílům a ostatním městům uspořádání elitního zápasu Tipsport Superligy v jejich městě. V minulosti Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav vyvezl svá utkání na zimní stadion do České Lípy (říjen 2015), další sezonu zahajoval v Jičíně (září 2016) a naposledy při výjezdním utkání cestoval do Teplic (říjen 2017), kam na zápas proti Ústí nad Labem přišlo 705 fanoušků. V případě zájmu můžete kontaktovat info@florbalmb.cz

Video: Jak se dělá výjezdní zápas Tipsport Superligy v Teplicích