Výsledky mládežnických týmů o víkendu 10. a 11. února
12. února 2024

Pouze dva mládežnické týmy Mladé Boleslavi bojovaly o uplynulém víkendu na florbalových hřištích. Junioři si připsali tři body za vítězství nad Českou Lípou. I dorostenecký B tým byl stoprocentní, když vyhrál nad Královým Dvorem a Benešovem.

CE liga juniorů

FBC Česká Lípa - Předvýběr.CZ Florbal MB 3:9

Komentář trenéra Tomáše Feigla: „První perioda byla z naší strany taková testovací. Hledali jsme komplikovaně situace v útoku a soupeři jsme darovali příliš mnoho brejkových situací, i když jsme věděli, jak velká zbraň to je. Druhá část od nás byla rozhodně nejlepší, dokázali jsme dobře zastavovat již zmiňované brejkové situace, a vytvářeli si pěkné brankové situace. Ve třetí třetině nás překvapivě zaskočil soupeřův press, přestože jsme zvyklí v těchto situacích hrát, tentokrát jsme selhávali a jen díky výbornému brankáři jsme si udrželi relativně komfortní náskok. Spousta bodů do tréninku a dobrá prověrka před play-off. Díky domácím za zápas a divákům za skvělou atmosféru.“

2x foto: FBC Česká Lípa

2. liga dorostenců

Předvýběr.CZ Florbal MB B - T.B.C. Králův Dvůr 6:2
SK Florbal Benešov - Předvýběr.CZ Florbal MB B 1:2

Komentář trenéra Pavla Boušky: „První zápas jsme měli jednoznačnou převahu a kvůli neproměněným šancím neskončil výsledek větším brankovým rozdílem. Druhý zápas jsme se v prvních pár minutách hledali, a poté jsme zvedli úroveň naší hry. Dobře jsme bránili a otočili vývoj utkání na 2:1. Za druhý zápas musím kluky pochválit - skvělé návraty, kvalitní výkon brankáře, dobrá obrana, díky které soupeř neměl tolik brankových příležitostí.“

Zpracoval: Karel Schamberger