Boleslav - Vítkovice 6:3, Curneyho čtyři trefy
21. říjen 2019

Boleslav - Vítkovice 6:3, Curneyho čtyři trefy

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav zvládl vítězně i sedmý zápas nové superligové sezony. V televizní dohrávce porazil 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:3, když čtyři góly vstřelil Jiří Curney. Boleslav zůstává beze ztráty první.

Technology Florbal Mladá Boleslav - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:3 (1:1, 2:1, 3:1). 

Branky a nahrávky: 18. Curney (Natov), 29. Bína (Švejda), 38. Curney (Natov), 43. Curney (Tom. Chroust), 58. Curney (Suchánek), 59. Šebek (Tomašík) - 16. Hájek (Řezanina), 36. Kuczera (Řezanina), 43. Hatala (Hrubý). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváků: 515.

Mladá Boleslav: Bauer – Krzyžanek, Gruber, Zakonov, Suchánek, Novák, Höffer – Tom. Chroust, Curney, Natov – Tokoš, Tomašík, Šebek – Bína, Tad. Chroust, Švejda.

Hráči v úvodu minutou ticha uctili památku Petra Grünfelda, hrdého boleslavského podporovatele a majitele společnosti Technology, která je generálním partnerem klubu. 

Souboj posledních dvou českých mistrů a zároveň účastníků uplynulých dvou ročníků Superfinále potvrdil očekávanou vysokou kvalitu. V hitu podzimního florbalového programu v Mladé Boleslavi jako první skórovali hosté, po patnácti minutách se prosadil Hájek, ale ještě do první pauzy srovnal Curney.

Boleslavský trenér stejně jako v minulém utkání nasadil do třetí formace juniora Švejdu, který ve 29. minutě vybojoval míček pro Bínu a ten zblízka skóroval na 2:1. V 36. minutě přesně umístěnou střelou vyrovnal Kuczera na 2:2, ovšem do šaten odcházela spokojenější Boleslav, protože jí vedení 3:2 zajistil Curney. 

Když vítkovický Hatala zkraje třetí části znovu dotáhnul skóre na vyrovnaný stav (3:3), vzal si slovo opět Curney. Za bránou odvedl výbornou práci Tomáš Chroust a boleslavská čtyřicítka dokonala hattrick (4:3). 

Závěr provázely tresty na obou stranách. Vítkovice v přesilovkách neudeřily, zatímco Curney svým čtvrtým gólem pojistil výhru na 5:3 a do prázdné brány ještě dokonal skóre Šebek. Boleslav slaví cenné vítězství 6:3.

V sobotu Boleslav nastoupí v České Lípě a hned další pondělí 28. října se od 17.00 vrátí do domácí Městské sportovní haly, soupeřem budou Black Angels.