Boleslav - Ostrava 6:3, klíčem k výhře byl hattrick Natova
16. listopad 2019

Boleslav - Ostrava 6:3, klíčem k výhře byl hattrick Natova

Technology Florbal Mladá Boleslav zůstává v čele Superligy florbalu, lídři průběžného pořadí v 11. kole porazili FBC ČPP Ostrava 6:3. I příště hraje Boleslav doma: v pátek 22. listopadu od 19.00 hodin nastoupí proti Hu-Fa Panthers Otrokovice.

Technology Florbal Mladá Boleslav - FBC ČPP Ostrava 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Natov (Suchánek), 19. Natov (Bína), 31. Natov (Suchánek), 35. Tokoš, 58. Tokoš, 60. Curney (Natov) - 23. Šindler (Juhaňák), 34. Švajný (Šindler), 60. Eichner. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. Diváků: 275.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Gruber, Zakonov, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Suchánek, Šebek - Tom. Chroust, Tad. Chroust, Švejda. 

Boleslav před utkáním blahopřála svému obránci Suchánkovi, který v den zápasu slavil 29. narozeniny. 

I na hřišti nakonec domácí mohli slavit, byť Ostrava rozhodně nebyla snadným soupeřem. Vždyť proti sobě stáli reprezentační brankáři z nedávného Euro Floorball Tour ve Finsku: na boleslavské straně Bauer, na té ostravské Binder. 

Toho zlobil hlavně Natov: za polovinu zápasu nastřílel hattrick, až potom se zapsal mezi střelce v barvách domácích i někdo jiný, a to Tokoš ve 35. minutě. Boleslav díky tomu vedla 4:2 (na ostravské straně se blýskli hezkou souhrou Šindler se Švajným). 

V okleštěné sestavě bez několika zraněných Boleslav dovedla zápas k vítězství, ač na startu třetí třetiny neproměnila řadu šancí svádějících ke skórování. Dvě minuty před koncem po skvělé práci Zakonova zvýšil Tokoš na 5:2 a do prázdné brány Curney korunoval vítězství šestou trefou. Jedenáct vteřin před koncem už pouze Eichner korigoval na 3:6 z ostravského pohledu. 

V dalším kole Boleslav v Městské sportovní hale nastoupí proti Otrokovicím, hraje se v pátek 22. listopadu od 19.00 hodin.