V sobotu v České Lípě, v pondělí doma
24. říjen 2019

V sobotu v České Lípě, v pondělí doma

Prodloužený víkend o sváteční pondělí určitě udělá radost leckomu, ovšem florbalisty Mladé Boleslavi rozhodně žádný odpočinek nečeká. Odehrají hned dva zápasy. V sobotu 26. října v České Lípě a v pondělí 28. října od 17.00 hodin doma v Městské sportovní hale proti Black Angels.

Technology Florbal Mladá Boleslav prožívá příjemný vstup do superligové sezony 2019/2020. Bilance po sedmi kolech zní: sedm výher, 21 bodů. Takže stoprocentní úspěšnost. Naposledy ji Boleslav udržela i v souboji superfinalistů, nad Vítkovicemi doma vyhrála 6:3.

Další výzvou je dvoukolo v režimu sobota - pondělí. Nejprve boleslavské hráče čeká cesta do České Lípy a poslední zkušenost říká, že to na jejím hřišti nebude nic lehkého. Boleslav v minulé sezoně vyhrála v České Lípě po velkém boji 6:5. 

“Oproti zápasu s Vítkovicemi nás čeká úplně jiné utkání, musíme přepnout. Česká Lípa hraje jednoduchý florbal založený na osobních soubojích a důrazu v brankovišti. Do sezony vstoupila úspěšně, podává dobré výkony proti silným protivníkům nejen doma, ale i venku,” říká boleslavský trenér Petr Novotný. 

Nový soupeř. Známé tváře 

V pondělí čeká boleslavské diváky premiéra. Vůbec poprvé dorazí do Městské sportovní haly k zápasu nejvyšší soutěže Black Angels. Pražský tým je superligovým nováčkem, na druhou stranu dorazí řada známých tváří. 

Za Black Angels nastupují Jan Hněvkovský, Daniel Ludvík, Jakub Renčín, Daniel Körber a Filip Neklan (poslední dva zmínění hájili boleslavské barvy především v juniorské kategorii). Trenérem týmu je Tomáš Janeček, kouč Mladé Boleslavi v sezonách 2012/2013 a 2013/2014. Boleslavskou minulost mají i jeho asistenti Miroslav Špalek a Petr Pajer. 

“Díky tomu to bude speciální utkání. Black Angels mají mladý tým, který si po postupu do Superligy užívá sezonu,” míní boleslavský trenér Novotný. 

V Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi začíná zápas 9. kola Superligy florbalu v pondělí 28. října v 17.00 hodin. Vstupenky si můžete zajistit v předprodeji on-line tady